مادورو 100+ قانونگذار مخالف را برای ترویج “آشتی ملی” در ونزوئلا بخشید – اخبار جهانی RT

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، از بخشش 110 قانونگذار مخالف که در حال حاضر با اتهاماتی روبرو هستند ، خبر داد و گفت: این امر باید موجب پیشرفت دموکراسی در این کشور شود که هم اکنون تحت تحریم های ایالات متحده و خواستار تغییر رژیم است.

هدف بخشش ها این است که “ارتقا آشتی ملی و جستجوی صلح” وزیر اطلاعات خورخه رودریگز روز دوشنبه در کاراکاس اعلام کرد.

این اقدام توسط کمیسیون حقیقت ، عدالت و صلح پیشنهاد شده و به دنبال تقویت دموکراسی و “کانالهای اقدام سیاسی” رودریگز افزود: در چارچوب قانون اساسی ونزوئلا.

دولت کاراکاس خواستار وحدت ملی برای رویارویی با این اتحادیه است “محاصره جنایی” توسط ایالات متحده و بیماری همه گیر Covid-19 ، از مخالفان خواست تا به دنبال همزیستی مسالمت آمیز باشند “راه های اساسی ، انتخاباتی و صلح آمیز”.
همچنین در rt.com
“استعمار اروپا کافی است”: مادورو می گوید نماینده اتحادیه اروپا پس از جلوگیری از تحریم ها 11 مقام ونزوئلا اخراج خواهد شداخبار مرتبط  ‘این کانادا است ، کره شمالی نیست!’ WATCH صاحب BBQ تورنتو را به دلیل نقض قوانین Covid-19 با دستبند کشاند - RT World News

از جمله قانونگذاران بخشیده شده فردی گوارا ، فردی سوپرلانو ، توماس گوانیپا ، میگوئل پیزارو ، آمریکو د گراتیا ، سیمون کالزادیلا و هنری راموس آلوپ هستند که از مصونیت پارلمانی محروم شده اند. در این لیست هم سیاستمداران مخالف که از ونزوئلا فرار کرده اند و هم کسانی که دستگیر شده اند مانند گیلبر کارو و رنزو پریتو وجود دارد.

رودریگز افزود: دریافت کنندگان می توانند در صورت انتخاب خود در انتخابات پارلمانی 6 دسامبر شرکت کنند.

ونزوئلا از ژانویه 2019 که سیاستمدار مخالف خوان گوآیدو خود را اعلام کرد ، تحت تحریم های قرار دارد “رئیس جمهور موقت” و مادورو را به عنوان نامشروع محکوم کرد. گرچه واشنگتن و تعدادی از متحدان آن گوایدو را به رسمیت شناخته اند ، اما همه تلاش های وی برای به دست گرفتن قدرت در کاراکاس – از جمله اقدام به کودتای نظامی – بی نتیجه مانده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *