ماموریت ماموریت حقیقت یاب سازمان ملل متحد ادعا می کند که پلیس و نیروهای امنیتی ونزوئلا “قتل های خودسرانه و شکنجه سیستمیک” را انجام داده اند – RT World News

تحقیقات سازمان ملل متحد ادعا می کند که پلیس ونزوئلا و نیروهای امنیتی اعدام های غیرقانونی انجام داده و در غیر این صورت حقوق بشر را به طور گسترده نقض کرده اند. کاراکاس استدلال کرد که اقدام سازمان ملل علیه آن بخشی از یک کارزار خصمانه تحت هدایت ایالات متحده است.

تحقیقات نشان داد “دلایل منطقی برای باور اینکه مقامات ونزوئلا و نیروهای امنیتی از سال 2014 نقض جدی حقوق بشر را برنامه ریزی و اجرا کرده اند ،” رئیس مأموریت ، مارتا والیناس ، اظهار داشت.

والیناس اشاره کرد که برخی از جرایم ثبت شده بوده است “قتل های خودسرانه و استفاده منظم از شکنجه” که به جنایات علیه بشریت بستگی دارد. وی گفت که رئیس جمهور نیکولاس مادورو و سایر مقامات عالی رتبه ، از جمله وزرای کشور و دفاع ، از جنایات مطلع بودند.

این مأموریت گفت که در میان پرونده هایی که مورد بررسی قرار گرفت ، 16 مورد عملیات پلیس و ارتش و در نتیجه 53 اعدام فراقانونی بوده است ، و همچنین موارد دیگر مربوط به 5،094 قتل توسط پلیس و نیروهای امنیتی را بررسی کرد.

پس از آنکه دیپلمات های این کشور گفتند اقدام سازمان ملل علیه کاراکاس بخشی از یک کارزار خصمانه به رهبری ایالات متحده است ، ورود محققان سازمان ملل به ونزوئلا منع شد. خورخه آریازا ، وزیر امور خارجه قبلاً سازمان ملل را به خاطر این عمل مورد انتقاد قرار داده بود “کم یا هیچ” برای پایان دادن به محاصره اقتصادی تحمیل شده توسط واشنگتن ، که کاراکاس آن را چنین می داند “تهاجم اقتصادی” مقامات ونزوئلا بارها کاخ سفید را به توطئه برای سرنگونی دولت فعلی متهم کردند.

اخبار مرتبط  قطع کردن آن نزدیک! ناسا نشان می دهد که سه سیارک ورودی در این هفته فقط در این ماه مشاهده شده اند - RT World News

واشنگتن چندین دور تحریم علیه ونزوئلا اعمال کرد. Arreaza با انتقاد از اقدامات محدودكننده همانند “تروریسم اقتصادی” که به مردم عادی آسیب می رساند.
همچنین در rt.com
“جاسوس” آمریکایی متهم به تروریسم در ونزوئلا به اتهام توطئه برای خرابکاری در پالایشگاه های نفت ، نیروگاه های برقایالات متحده ، به همراه متحدان خود در اروپا و اکثریت کشورهای آمریکای جنوبی ، آشکارا از سیاستمدار خوان گوئیدو که سال گذشته توسط پارلمان تحت کنترل مخالفان وقت به عنوان “رئیس جمهور ونزوئلا” انتخاب شد ، حمایت می کند. کشورهایی مانند روسیه ، چین ، ترکیه و ایران همچنان مادورو را به عنوان رهبر ونزوئلا به رسمیت می شناسند.

گوایدو و هوادارانش چندین تجمع بزرگ ضد دولتی ترتیب دادند ، برخی از آنها به شورش و درگیری با پلیس منتهی شد. این سیاستمدار همچنین از ارتش خواست که طرف او را بگیرد ، اما نیروها تا حد زیادی به مادورو وفادار ماندند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *