ماموریت پیش رو ، بادبان های درگ را برای بازگشت موشک ها به زمین و کاهش ناخواسته فضایی که در مدار شناور است ، کاهش می دهد – RT World News

دریانوردی تازه توسعه یافته به موشک ها کمک می کند که موشک ها پس از پرتاب ایمن به زمین بازگردند ، در ضمن مانع از تبدیل شدن مدار سیاره ما با آشغال های فضایی شناور می شود.

محققان دانشگاه پوردو نمونه بادبان اولیه با نام Spinnaker3 را تولید کردند که مجهز به رونق فیبر کربن به طول 3 متر است و مساحتی به طول 18 متر مربع ایجاد می کند.

این ساخت و ساز بر روی یک موشک هوا فضاپیمای Firefly تنظیم شده است که برای ماه نوامبر از پایگاه هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا ، همراه با شش مورد دیگر نصب می شود. “ماموریت شتاب دهنده تحقیق و آموزش اختصاصی” (DREAM) بارهای بارگیری

https://www.youtube.com/watch؟v=M3iwIPbYwSE

این پرواز دوشیزه ای برای شرکت هوافضا خواهد بود که امیدوار است با کمک مهندسین دانشگاه پوردو مدار مدار نزدیک زمین را از بین ببرد.

“اگر ما ماهواره ها یا سایر اجزای پرتاب وسیله نقلیه را از مدار خارج نکنیم ، در نهایت مدارهای بسیار پر کاربرد برای سایر سیستم های فضایی غیر قابل استفاده خواهند شد.” گفت: دیوید اسپنسر ، استادیار کمکی پوردو ، هوانوردی و فضانوردی.

Spinnaker3 به گونه‌ای طراحی شده است که ماموریت وسیله نقلیه میزبان در مدار موفقیت در نظر گرفته شود ، با اتمسفر زمین ، کشش لازم برای کاهش وسیله نقلیه در حال دفع فراهم می شود.

اخبار مرتبط  مسکو تعهد "پاسخ کافی" به اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک به دلیل "طرح سم" - RT World News

این آزمایش در ارتفاع حدود 200 مایل انجام می شود اما Spinnaker3 که از مواد شفافی به نام CP-1 ساخته شده است ، برای دفع وسایل نقلیه از 400 مایل و بالاتر طراحی شده است.
همچنین در rt.com
درست وقتی فکر کردید که سال 2020 نمی تواند دیوانه تر شود! کیهان نویسی روسی پنج بشقاب پرنده آشکار در حال پرواز بر فراز نیمکره جنوبیوسایل نقلیه فضایی ثبت شده ایالات متحده موظفند ظرف 25 سال پس از پایان ماموریت خود ، از مرز خارج شوند. بادبان دریایی اجازه می دهد تا فضاپیما حتی در صورت عدم استفاده از سوخت یا از کار بیافتد ، از آنجا دفع شود زیرا تیم های مستقر در زمین می توانند باعث حرکت دریانوردی شوند.

این فناوری می تواند مدت زمان طولانی را برای دفع مدار بطور چشمگیری کوتاه کند ، بنابراین فضای مورد نیاز خود را در املاک اصلی مدار مداری آزاد می کند.

این سیستم می تواند یک روز به موازات فناوری هایی مانند موشک های قابل استفاده مجدد SpaceX کار کند تا در دراز مدت ماموریت های فضایی مقرون به صرفه تر و پایدارتر شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *