ماه با وجود کمبود هوا و آب مایع به طرز مرموزی زنگ می زند – RT World News

پیش از تعداد زیادی از ماموریت های جدید به ماهواره طبیعی زمین ، محققان ناهنجاری عجیب و غریب و غیرمنتظره ای را در سطح ماه کشف کرده اند: ماه بدون آب و مایع بدون هوا در حال زنگ زدن است.

ریشه این کشف حیرت انگیز در سال 2008 است که مدارگرد Chandrayaan-1 سازمان تحقیقات فضایی هند سطح ماه را بررسی و یخ های آب را کشف کرد.

تا همین اواخر بود که شوآی لی از دانشگاه هاوایی و محققان دیگر وی ، امضاهایی را در داده های متناسب با اکسید آهن ، هماتیت ، نوعی زنگ زدگی یافتند که به طور معمول به اکسیژن و آب نیاز دارد.

“بسیار گیج کننده است ،” لی گفت. “ماه یک محیط وحشتناک برای تشکیل هماتیت است.”

برای زنگ زدگی آهن ، به اکسید کننده نیاز دارد ، اما به لطف باد خورشیدی خورشید ، سطح ماه با هیدروژن بمباران می شود ، دقیقاً برعکس یک اکسید کننده ، معروف به کاهنده ، که الکترون را اضافه می کند نه اینکه آن را از مواد موجود در آن دور کند. تعامل با

محققان معتقدند که مقدار کمی از اکسیژن در ماه از جو زمین خارج می شود ، و توسط میدان مغناطیسی گسترده سیاره ، معروف به مغناطیس ، منتقل می شود و با 239،000 مایل (385،00 کیلومتر) ماه فاصله دارد.

مگنتوتیل همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا هیدروژن ناشی از بادهای خورشیدی از تشکیل زنگ زدگی جلوگیری نمی کند: هنگام عبور ماه از قسمت مگنتویت در بعضی از مدارهای خود ، به طور موقت محافظت می شود و یک پنجره کوتاه برای تشکیل زنگ ایجاد می کند.

اخبار مرتبط  WHO از "حمله حملات سایبری" شکایت می کند زیرا تایوان این کشور را به سانسور آنلاین متهم می کند - RT World News
همچنین در rt.com
نقطه دفاعی سیاره ‘UFO’ در مسیر برخورد با زمین ، به نظر می رسد یک یادگار ناسا باشد (ویدئو)سرانجام ، محققان پیشنهاد می کنند که قطعات کوچک یخ آب که در سطح ماه قرار دارند ، با لخته شدن ذرات گرد و غبار فضای سریع ، فعال شوند و به آنها اجازه می دهد تا با آهن موجود در خاک مخلوط شوند و زنگار ماه ایجاد کنند.

این مدل پیشنهادی برای تشکیل زنگ زدگی ممکن است وجود هماتیت بر روی سایر اجسام مانند سیارک ها را توضیح دهد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است ، لی و تیم وی احتیاط می کنند.

درک پیچیدگی های بی شمار در سطح ماه برای آینده تحقیقات و استعمار بالقوه انسانی حیاتی است ، که به نوعی در سال 2024 با مأموریت های آرتمیس ناسا آغاز می شود.
همچنین در rt.com
ناسا هشدار داد که این سیارک با قطر 25 متر در این هفته پرواز می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *