ماکرون برای اعمال اطمینان از اصلاحات در لبنان به عنوان “فشار لازم” به کار می رود – بیروت در تلاش است تا دولت جدیدی را شکل دهد – RT World News

یک مقام الیزه گفت ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه متعهد به انجام اصلاحاتی است که برای لبنان پیشنهاد کرده است ، زیرا خود را برای دومین سفر خود به این کشور در کمتر از یک ماه آماده می کند.

رئیس جمهور گفته است که تسلیم نخواهد شد. وی متعهد شد آنچه را كه باید انجام شود انجام دهد و فشار لازم را برای اجرای این برنامه اعمال كند. “ یک مقام ریاست جمهوری فرانسه روز جمعه به خبرنگاران گفت.

ماکرون خواستار انتصاب دولت موقت در لبنان ، حسابرسی از بانک مرکزی این کشور و انتخابات قانونگذاری طی یک سال شده است. وی استدلال کرده است که قبل از دریافت کمک های خارجی مورد نیاز کشور ، باید این شرایط فراهم شود.

یک انفجار هولناک در بیروت در اوایل این ماه ، مشکلات اقتصادی و سیاسی عمیق کشور را بدتر کرد و تظاهرات خشونت آمیز را برانگیخت. در نتیجه ، حسن دیاب ، نخست وزیر لبنان ، دولت خود را در 10 اوت منحل کرد ، اما رئیس جمهور میشل عون در ایجاد دولت جدید کند عمل کرده است. از روز دوشنبه ، عون برای انتخاب نخست وزیر جدید رایزنی های پارلمانی را برگزار می کند.

اخبار مرتبط  آمازون پروویان از داروی دامپزشکی به عنوان "نجات" از "شیطان پرست" Covid-19 استفاده می کنند. عوارض جانبی بحث بر سر راه حل بحث برانگیز - RT World News
همچنین در rt.com
وزیر خارجه فرانسه لو درین هشدار می دهد ، اگر دولت جدید تشکیل نشود ، لبنان در معرض خطر ناپدید شدن استقرار است مکرون در تاریخ 1 سپتامبر ، تقریباً یک ماه پس از ورود وی به پایتخت لبنان ، در پی انفجار مرگبار که منجر به کشته شدن 200 نفر و زخمی شدن هزاران نفر شد ، از بیروت دیدن کند.

وزیر امور خارجه فرانسه ژان ایو لودریان روز پنجشنبه گفت که لبنان باید فوراً برنامه ماکرون را اجرا کند ، در غیر این صورت کشور به خطر می افتد.

“اگر جامعه بین المللی اصلاحات را اعمال نکند ، یک چک سفید امضا نمی کند. آنها باید این کار را به سرعت انجام دهند … زیرا خطر امروز ناپدید شدن لبنان است. “ دیپلمات فرانسوی گفت.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *