ماکرون حضور ناوگان فرانسوی ها را در مدیترانه افزایش داده و خواستار پایان یافتن اکتشاف نفت یکجانبه در نفت ترکیه از ترکیه است – RT World News

رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون در پی تماس با نخست وزیر یونان ، کشتی های اضافی را به دریای مدیترانه اعزام کرد و از ترکیه خواست که اکتشاف یکجانبه نفت خود را در آب های مورد مناقشه متوقف کند.

فرانسه خواهد شد “تقویت موقت” حضور نظامی آن در مدیترانه شرقی “در روزهای پیش رو،” ماکرون در همکاری با شرکای اتحادیه اروپا ، از جمله یونان ، گفت: چهارشنبه پس از تماس تلفنی با نخست وزیر یونان کیوریاکوس میتستاکیس.

رئیس جمهور فرانسه گفت تلاش های ترکیه باید متوقف شود تا اجازه دهد “گفتگوی صلح آمیز بین همسایگان و متحدان ناتو ،” و خاطرنشان كردند كه فرانسه و اتحاديه اروپا با هر يك از اعضايي كه حاكميت خود را به چالش كشيده ، در همبستگي مي ايستند. در حالیکه یونان و ترکیه هم عضو ناتو هستند ، یونان عضو اتحادیه اروپا است و ترکیه نیز اینگونه نیست.
همچنین در rt.com
یونان و قبرس خواستار کمک اتحادیه اروپا در مورد منابع مدیترانه ای با ترکیه هستند ، اما بروکسل مثل همیشه فقدان ستون فقرات را نشان می دهداخبار مرتبط  قمار ویروس کرونا در سوئد جواب می دهد؟ استاد دانمارکی می گوید جمعیت سوئدی در حال نزدیک شدن به مصونیت گله نسبت به Covid-19 - اخبار جهانی RT

اظهارات ماکرون پس از آن اعلام شد كه آتن در مورد آزمایش لرزه نگاری كه توسط شناورهای ترکیه در نزدیكی جزیره كاستلوریزو انجام شد ، با بروكس هشدار داد. این جزیره متعلق به یونان است اما در نزدیکی ساحل جنوبی استان آنتالیا ترکیه واقع شده است.

در اوایل تابستان امسال ، ماکرون با همتای ترکی خود رجب طیب اردوغان در مورد حمل اسلحه به لیبی وارد جنگ شد. ترکیه و دولت توافق ملی لیبی (GNA) در مورد توافق در مورد مناطق اقتصادی در دریای مدیترانه مذاکره کرده اند که به آنکارا اجازه می دهد نفت و گاز را حفاری کند ، اما یونان و مصر – که فرانسه از آن حمایت می شود – آن را به چالش می کشند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *