ماکرون خود را به عنوان ناجی لبنان ، آماده تغییر شکل سیستم کشور در قالب وسترن غربی – RT World News

رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون برای حمایت از لبنان میزبان بسیاری از اهدا کنندگان بین المللی تجمع کرده و قول داده است که آینده این کشور “اکنون تصمیم گرفته شده است”. به نظر می رسد رهبر فرانسه کسی است که تصمیم گیری می کند.

در پی انفجار شیمیایی ویرانگر در پایتخت بیروت روز سه‌شنبه ، بیش از 150 نفر کشته و هزاران نفر زخمی شده اند. با افزایش خشم عمومی نسبت به دولت لبنان ، دو وزیر و حداقل هفت عضو پارلمان استعفا داده اند – و جمعیت معترضان عصبانی شده به ساختمان های دولت حمله کرده و خواستار استعفای عمده دولت نخست وزیر حسن دیاب هستند.
همچنین در rt.com
در حالی که معترضین تلاش می کنند در شب دوم تظاهرات معترضین به پارلمان بیروت حمله کنند ، آتش گرفت (VIDEO)امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، به این اختلاف نظر کرد. ماركون در كنفرانس كنفرانس اهدا كنندگان كمكها روز يكشنبه ، اهداف بلند خود را توضيح داد. “آینده لبنان تصمیم گرفته شده است ،” وی اظهار داشت ، افزود كه پول كمك توزیع می شود “سریع و کارآمد” و با تحقیقات بی طرفانه در مورد این انفجار همراه خواهد بود ، که مقامات می گویند هنگامی که 2300 تن نیترات آمونیوم به آتش کشید ، اتفاق افتاد.

ماکرون همچنین این خواسته را بر عهده گرفت تا از دولت بخواهد تا خواسته های معترضان بیروت را رعایت کند ، که در حال حاضر به معنای انصراف از قدرت آن است.

او گفت ، آینده لبنان تصمیم می گیرد “توسط خود لبنان” با این حال ، به نظر می رسد رهبر فرانسه مناسب است تا خودش را وارد این تصمیم گیری کند ، حتی در حالی که گرد و غبار در بیروت هفته گذشته برپا می کرد.

روز پنجشنبه با رسیدن به شهر انفجار ، ماکرون با معترضین در خیابان صحبت کرد ، که شعار می دادند “انقلاب” وقتی جمعیت از رئیس جمهور فرانسه برای کمک خواستند ، ماکرون قول روشنی داد: که او پیشنهاد جدیدی را ارائه می دهد “معامله سیاسی” به رهبران درگیر کشور اگر این معامله از بین برود ، وی گفت که در ماه سپتامبر باز خواهد گشت تا انجام دهد “مسئولیت سیاسی” خودش

اشتیاق ماکرون برای تغییر فراتر از اظهارات مبهم است. و همچنین خواستار جدید “نظم سیاسی” در لبنان ، وی خواستار رسیدگی به حسابرسی بانک مرکزی این کشور ، و برای نظارت بر بهبودی کشور ، بانک جهانی ، صندوق بین المللی پول و سازمان ملل شد.

علاقه رئیس جمهور فرانسه به ملت سازی بدون سابقه نیست. لبنان زمانی دفاعی فرانسه بود ، پس از انحلال امپراتوری عثمانی پس از جنگ جهانی اول ، قبل از اعطای استقلال پس از جنگ جهانی دوم ، تحت حمایت فرانسه بود. با این حال ، فراخوانی ماکرون از “جامعه بین المللی” و مؤسسات مالی برتر جهانی نشان می دهد که او آینده لبنان را نه فقط به عنوان یک فرانسوی فرانسوی بلکه به عنوان مشتری نظم جهانی لیبرال ، که قبلاً وی به صورت صوتی قهرمان شده ، می بیند.

اخبار مرتبط  "كاروان تداركات ارتش آمريكا" به عراق حمله كرده و به آتش كشيده شد (VIDEO) - RT World News

احتمالاً خواسته ماکرون برای وارد کردن لبنان به غرب کشور احتمالاً در خواست اولیه رهبر حزب الله ، حسن نصرالله در اوایل سال جاری میلادی برای این کشور به منظور “تسخیر نگاه به شرق” و روی آوردن به چین و نه صندوق بین المللی پول برای امداد اقتصادی صورت گرفته است. “شرکت های چینی آماده تزریق پول به این کشور هستند ،” او در ماه ژوئن گفت. من به مردم لبنان می گویم گزینه های دیگری وجود دارد [to the West]، “ او اضافه کرد.

ایالات متحده با وجود تغییر ژئوپلیتیکی احتمالی ، وزن خود را نیز پشت معترضین انداخت. رئیس جمهور دونالد ترامپ روز یکشنبه “تماس های مشروع معترضین مسالمت آمیز برای شفافیت ، اصلاحات و پاسخگویی را تصدیق كرد ،” در هر بیانیه کاخ سفید.
همچنین در rt.com
“مردم لبنان خیلی متحمل شده اند.”تغییر ممکن است به سرعت در لبنان رخ دهد. رهبران جهان که در کنفرانس یکشنبه شرکت کردند قول دادند تحویل بگیرند “منابع اصلی” هر چه سریعتر به لبنان اضافه شود و افزود که این کمک تحویل داده می شود “به طور مستقیم” به افراد نیازمند با ظاهراً دولت از توزیع كمكهای دولت كاسته است ، هنوز مشخص است كه دیاب یا رئیس جمهور میشل عون تا چه مدت قادر به ادامه قدرت خواهند بود.

با تلاش ماکرون برای گرفتن صندلی راننده ، برخی از مفسران به سرعت متوجه شدند که رئیس جمهور فرانسه از حمایت وی از اعتراضات ضد دولتی در کشوری هزاران کیلومتری دورتر ، و پس از آنکه سرویس های امنیتی خود را گاز گرفت ، چماق زد و ضرب و شتم کرد ، زخمی شد. تظاهرکنندگان هر آخر هفته بیش از یک سال در خانه هستند.

اندکی پس از آنکه اهدا کنندگان آخرین تعهدات کمک خود را اعلام کردند – مبلغی نزدیک به 253 میلیون یورو (298 میلیون دلار) ، معترضین از خیابان پارلمان بیروت فرود آمدند و در آنجا به پلیس شلیک کردند و اقدام به ریختن موانع مسدود کردن ساختمان دولت کردند. پلیس با قوطیهای گاز اشک آور واکنش نشان داد و آتش خاموش توسط معترضین را خاموش کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *