ماکرون رسانه های آمریكایی را به دلیل مشروعیت بخشیدن به خشونت اسلام گرایان پس از موج حملات تروریستی منفجر كرد – RT World News

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون ، رسانه های ایالات متحده را به “مشروعیت بخشیدن” به خشونت اسلام گرایان و آلوده کردن کشور خود به نژادپرستی پس از یک سری حملات تروریستی که با سربریدن یک معلم مدرسه پاریس در ماه اکتبر آغاز شد ، متهم کرد.

گزارش شده است که مکرون روز پنجشنبه با بن اسمیت ، ستون نویس نیویورک تایمز تماس گرفت و از پوشش رسانه ای آخرین دور خشونت های اسلام گرایانه فرانسه شکایت کرد ، واکنش متضاد در سراسر جهان به بیرون آمدن حمایت بین المللی از فرانسه پس از حملات تروریستی که منجر به کشته شدن 130 نفر در نوامبر 2015 شد.

“وقتی می بینم ، در این زمینه ، چندین روزنامه که به اعتقاد من از کشورهایی هستند که ارزشهای ما را دارند – روزنامه نگارانی که در کشوری میراث دار روشنگری و انقلاب فرانسه می نویسند – وقتی می بینم که این خشونت را مشروعیت می بخشند و می گویند قلب این مسئله این است که فرانسه نژادپرست و اسلام هراس است ، پس من می گویم اصول بنیادی آن از بین رفته است “ ماکرون در ستونی که روز شنبه منتشر شد به اسمیت گفت.

تروریست های اسلامگرا از سال 2015 تاکنون بیش از 250 نفر را در فرانسه کشته اند ، که بیشترین میزان در میان کشورهای غربی است. آخرین موج هنگامی آغاز شد که معلم ساموئل پتی در 16 اکتبر توسط یک مهاجر جهادی 18 ساله در حومه پاریس سر بریده شد. گفته می شود پتی به دلیل نشان دادن کارتون هایی به دانش آموزان دبیرستانی خود که پیامبر اسلام (ص) را برای دروس آزادی بیان به تصویر می کشد ، هدف قرار گرفته است.
همچنین در rt.com
مراحل مدرسه دختران پاکستانی BEHEADING را مسخره می کنند زیرا روحانی از فرانسه به دلیل “توهین به پیامبر” انتقام می گیرد (ویدئو)ماکرون با ارج نهادن به پتی و دفاع از حقوق آزادی بیان و فرهنگ سکولاریسم فرانسه پاسخ داد. دولت وی دهها حمله به افراد و گروههای اسلامی متهم به رادیکالیسم انجام داد. در ادامه حملات بیشتری انجام شد ، از جمله قتل سه نفر در نیس با ضربات چاقو – از جمله یك نفر سرش را قطع كرد – توسط یك مهاجر تونسی. رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه با عصبانیت از واکنش تهاجمی ماکرون ، خواستار تحریم محصولات فرانسوی شد.
همچنین در rt.com
موضع جسورانه فرانسه برای آزادی شارلی ابدو ، نخبگان فرهنگی بزدل و انگلیس را به دلیل به تعویق انداختن نمایشگاه موضوع مسابقه ، شرمنده می کندوقتی بحران پیش آمد ، مکرون وقتی دید رسانه های غربی که به دنبال مقصر دانستن فرانسه در این حملات بودند ، مبهوت شد. یک عنوان Financial Times اعلام کرد ، “جنگ ماکرون علیه جدایی طلبی اسلامی فقط فرانسه را بیشتر تقسیم می کند” واشنگتن پست در این باره اظهار نظر کرد “فرانسه می خواهد به جای مبارزه با نژادپرستی سیستمی ، اسلام را اصلاح کند.” نیویورک تایمز یک نظر را منتشر کرد ، “آیا فرانسه با تلاش برای جلوگیری از آن ، به تروریسم مسلمانان دامن می زند؟” اولین عنوان تایمز در مورد سر بریدن پاتی نیز در پاریس ابروهایی ایجاد کرد: “پلیس فرانسه پس از حمله مرگبار چاقو به خیابان ، مرد را شلیک کرده و می کشد.”
همچنین در rt.com
مخالفت کانادایی در حالی که ترودو به خشونت در مورد کارتون های محمد پاسخ می دهد ، ابراز خشم می کند و می گوید آزادی بیان باید دارای محدودیت باشداخبار مرتبط  اسرائیل 237 میلیون دلار قرارداد با 8 میلیون دوز واکسن Covid با Pfizer منعقد کرد - RT World News

اسمیت تا حد زیادی از شکایات ماکرون چشم پوشی می کرد ، و خاطرنشان کرد که رئیس جمهور فرانسه در حال آماده سازی برای مبارزات انتخاباتی خود در سال 2022 است و ممکن است “ترامپيان کوچک” با حمله به مطبوعات برای پیشبرد دستور کار خود. وی افزود که “انتخاب دعوا با رسانه های آمریکایی نیز یک ورزش قدیمی در فرانسه است.”

روزنامه نگار هلندی ، هیکو جسایان گفت که او ادله ماکرون را قانع کننده می داند. “ماکرون درست است ،” او توییت کرد. “به نظر می رسد جهان آنگلوساکسون و ناتو اسلام گرایی و خشونت ترکیه علیه ارامنه را توجیه می کنند.”

یکی دیگر از مفسران موافقت کرد و گفت “صحت سیاسی متعصبانه” باعث شده است که رسانه های آمریکایی رسانه های آمریکایی را کنار بگذارند “مبانی اساسی فرهنگ غربی و جامعه مدنی” ناظر افزود ، “رسانه های آمریکایی که درگیر صحنه سیاسی و بحث و جدال در سطح مهد کودک خود هستند ، بدون توجه به هزینه ، از یک طرف یا طرف دیگر آن حمایت می کنند.”

اما نویسنده فره رجا گفت که انتقاد از پاسخ فرانسه موجه است. “پیدا کردن یک رئیس جمهور فرانسه که برای دیدگاه های انسانیت ، تنوع و برابری گشوده نباشد ، بسیار تکان دهنده است” او گفت. “بله ، چالش هایی نیز به همراه دارد و از طریق گفتگوی بین ادیان و درگیری اجتماعی حل می شود.”

تراویس میفیلد ، مجری تلویزیون محلی از سیاتل گفت که مواد خام با ماکرون در حال پر شدن است. “من 100 درصد مطمئن هستم که تمام این مقاله نیویورک تایمز منحصراً نوشته شده است تا نویسنده بتواند بگوید ، … بنابراین ، رئیس جمهور امانوئل مکرون فرانسه بعد از ظهر پنجشنبه با من تماس گرفت. . . “

اسمیت خاطرنشان کرد که روزنامه فایننشال تایمز مقاله آنلاین را حذف کرده و در آن به اشتباه نقل قول ماکرون را نقل کرده است ، و پولیتیکو یک نظر را که منتقدان به دلیل ادعای سرزنش قربانیان تروریسم به آن حمله کردند ، حذف کرد. لیز گودوین ، رئیس دفتر بوستون گلوب در واشنگتن ، گفت که این اقدامات منجر به بحث و جدال بیشتر خواهد شد: “من مطمئن هستم که جامعه فرهنگ لغو برای این موضوع اسلحه خواهد داشت ،” او توییت کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *