ماکرون فرانسه خواستار اصلاحات مرزی اتحادیه اروپا پس از حملات تروریستی است و به نفع تأسیس شورای امنیت اروپا است – RT World News

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه هشدار داد ، تهدید تروریسم یک واقعیت اروپایی است که نیاز به یک پاسخ هماهنگ و سریع دارد. وی همچنین پیشنهادهای قبلی خود را برای شورای امنیت داخلی جدید اروپا مطرح كرد.

ماکرون در پاریس گفت ، با توجه به حملات تروریستی اخیر در فرانسه و اتریش ، کشورهای اروپایی باید در مورد بازنگری منطقه شینگن در مرز باز تلاش کنند.

رهبر فرانسه افزود اروپا می خواهد مرزهای خود را باز نگه دارد ، اما می خواهد از مرزهای خارجی خود بهتر محافظت کند. بیانیه ماکرون به دنبال مذاکرات با سباستین کورز صدراعظم اتریش در کاخ الیزه نزدیک پاریس جایی که دو رهبر در مورد مبارزه با افراط گرایی اسلامگرا بحث و گفتگو کردند.
همچنین در rt.com
قانون گذاران نسبت به “نظارت بیشتر” هشدار می دهند زیرا دولت های اتحادیه اروپا به دنبال دسترسی به پیام های رمزگذاری شده پس از حملات اسلام گرایان هستندفرانسه در ماه اکتبر دچار دو حمله تروریستی شد ، از جمله سر بریدن یک معلم مدرسه که کارتون های حضرت محمد (ص) را به کلاس خود نشان داده بود ، و کشته شدن سه نفر در یک کلیسا در جنوب شهر نیس.

در وین پایتخت اتریش ، یک جهادی در 2 نوامبر چهار نفر را کشته است. به گفته مقامات اتریشی ، مهاجم در ماه ژوئیه در تلاش برای خرید مهمات به اسلواکی همسایه سفر کرده بود.

اخبار مرتبط  دانشمندان نوع جدیدی از زلزله قدرتمند BOOMERANG را کشف می کنند که باعث ایجاد بوم های صوتی در زیر زمین می شود - RT World News

ماکرون پیش از این به عنوان بخشی از تلاش برای مقابله با افراط گرایی ، خواستار کنترل شدیدتر مرزها شده بود و خاطر نشان کرد که جنایتکاران قاچاق مهاجران به شبکه های تروریستی مرتبط شده اند.

ماکرون روز سه شنبه افزود ، در حال حاضر حفاظت از مرزهای خارجی در معرض خطر است ، نه محدودیت در حق پناهندگی.
همچنین در rt.com
اتریش گزارش های مبنی بر میزبانی تیرانداز وین “اجلاس اسلام گرایان” را با افراطیون از آلمان و سوئیس در ماه ژوئیه تأیید کردرئیس جمهور فرانسه همچنین در مورد تعیین اروپایی صحبت کرد “شورای امنیت داخلی” – ایده ای که قبلاً مطرح کرده است – و اصرار داشت که آن را ایجاد کند “پایگاه داده های مشترک” ممکن است بخشی از پاسخ به تهدید تروریستی باشد.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، با تکرار ماکرون ، گفت که اصلاح فوری منطقه سفر رایگان شینگن ضروری است. “ضروری است که بدانیم چه کسی وارد منطقه شینگن می شود؟” وی افزود

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *