ماکرون قفل شدن فرانسه تا 11 مه را تمدید می کند – RT World News

امانوئل ماکرون نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که فرانسه تا حداقل در تاریخ 11 ماه مه در حالت تعطیل باقی بماند و از شهروندان خواست تا به احترامی که قوانینی که دولت برای تحمل گسترش تاج ویروس اعمال کرده است ، ادامه دهند.

ماکرون روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود که رشد همه گیر در فرانسه در فلات ظاهر شده است و 574 کشته جدید در 24 ساعت گذشته اعلام شده است.

نخست وزیر با پذیرش کشور آمادگی لازم برای شیوع این شیوع را فراهم نکرد ، نخست وزیر با این وجود از کسانی که در مشاغل مقدم هستند به خاطر کار اضافه کاری برای نجات جان خود استفاده کردند ، تمجید کرد و از فرانسوی ها خواست تا همچنان در خانه بمانند و از راه دور اجتماعی را حفظ کنند. وی افزود: وعده یك برنامه خاص برای بخش های گردشگری ، هتل ها ، رستوران ها و فرهنگ برای كارگران در این بخش ها كه باید بسته بمانند تقویت می شود.

ماکرون قول داد که 11 مه نماینده “آغاز یک مرحله جدید، “پس از آن مدارس ، روزه ها و سایر موسسات آموزشی به تدریج بازگشایی می شوند.

اخبار مرتبط  پایگاه دریایی هند وارد "قفل کامل" می شود زیرا آزمایش 20 ملوان برای Covid-19 مثبت است - RT World News

فرانسه از اواسط ماه مارس به حالت تعطیل در آمده است و در مجموع 133،685 مورد کروավիր ویروس تأیید شده ، از نظر تلفات در پشت ایالات متحده ، اسپانیا و ایتالیا قرار دارد. تقریبا 15000 نفر در اثر این بیماری درگذشته اند ، اگرچه میزان مرگ و میر در بین بیماران بستری در آخر هفته کاهش یافته است و تعداد بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه تحت معالجه قرار می گیرند برای چند روز کاهش یافته است.

اقتصاد این کشور از خاموش شدن ناشی از بیماری همه گیر ، ضرب و شتم گرفته است ، به تازگی بانک فرانسه از بدترین عملکرد سه ماهه اول خود از زمان جنگ جهانی دوم خبر داد. به گفته بانک مرکزی ، دو هفته گذشته مارس به طور خاص شاهد افت 32 درصدی فعالیت اقتصادی بود که انتظار می رود اقتصاد برای هر دو هفته ای که کشور در آن بسر می برد ، 1.5 درصد کاهش یابد.
همچنین در rt.com
کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده استجزئیات به شرح زیر است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *