ماکرون می خواهد برای جلوگیری از سرخوردن جوانان فرانسوی به رادیکالیسم ، “عربی بیشتری در مدارس آموزش دهد” – RT World News

امانوئل ماکرون ، رهبر این کشور گفت ، زبان عربی بیشتری در مدارس فرانسه تدریس می شود و منابع اضافی به مطالعه تمدن مسلمانان اختصاص می یابد. این اقدامات بخشی از استراتژی مبارزه با رادیکالیسم اسلامی است.

رئیس جمهور در سخنرانی روز جمعه خود بر اهمیت جلوگیری از رادیکال شدن در جوامع مسلمان کشور تأکید کرد. او گفت که “بیشتر زبان عربی در مدارس یا به عنوان بخشی از برنامه های روز طولانی آموزش داده خواهد شد.” ماکرون توضیح داد که مقامات باید به یادگیری زبان توسط جوانان پایان دهند “از گروه هایی که بدترین پیشنهادات را به آنها ارائه می دهند و آنها را دستکاری می کنند.”

“عربی ، درست مثل بسیاری از زبانهای دیگر ، گنجینه فرزندان ما ، خانواده های آنهاست.” ماکرون با تأکید بر اینکه دولت باید حمایت کند ، گفت “ظهور درک بهتری از اسلام”.

رئیس جمهور اعلام کرد که دولت ایجاد خواهد کرد “موسسه علمی اسلام شناسی” همراه با موقعیت های جدید در آموزش عالی برای تحقیق در مورد “تمدن مسلمان ، منطقه دریای مدیترانه و آفریقا.” علاوه بر این ، بودجه بیشتری به بنیاد اسلام برای فرانسه اختصاص می یابد ، که در سال 2016 برای ترویج تأسیس شد “اسلام مترقی” مطابق بیانیه ماموریت آن

اخبار مرتبط  دولت ترکیه نشانگر "پوشش نقره" مبنی بر تبدیل هوگیا سوفیا به مسجد برای بازدید کنندگان استانبول است - RT World News

گذشته از ابتکارات مختلف اطلاع رسانی ، ماکرون قول داد که به دفاع از سکولاریسم به عنوان یکی از اصول اصلی فرانسه مدرن ادامه دهد. وی گفت که دولت لایحه ای را آماده می کند که قانونی 1905 را تقویت می کند که رسماً کلیسا را ​​از ایالت جدا می کند.
همچنین در rt.com
ماکرون گفت: “اسلام در سراسر جهان در بحران است” و قول داد مبارزه علیه رادیکالیسم مذهبی در فرانسه را افزایش دهدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *