ماکرون می گوید فرانسه قله “موج دوم” را سپری کرد و قول داد که قفل ویروس کرونا را برای کریسمس کاهش دهد – RT World News

رئیس جمهور امانوئل مکرون یک سخنرانی اطمینان بخش به ملت ارائه داده و گفته است که کاهش قفل فرانسه Covid-19 آغاز می شود تا مردم بتوانند تعطیلات کریسمس را در کنار خانواده های خود بگذرانند.

“اوج موج دوم گذشت” ماکرون سه شنبه شب گفت ، اما اضافه کرد که هنوز هم لازم است “برای ادامه تلاش خود” برای جلوگیری از شیوع بیماری

رئیس جمهور از یک برنامه سه مرحله ای برای رفع انسداد ویروس در کشور خبر داد ، برنامه ای که آخر هفته با بازگشایی مغازه ها آغاز می شود و برای کریسمس یک دوره حیاتی برای خرده فروشان است. همچنین افراد می توانند روزانه سه ساعت در خارج از خانه ورزش کنند اما به دلایل دیگر هنوز مجوز خروج از خانه لازم است.

انتظار می رود رفع قفل در سراسر کشور فرانسه در 15 دسامبر انجام شود ، تا زمانی که تعداد موارد جدید روزانه زیر 5000 باشد. سینما و تئاترها همچنین می توانند درهای خود را به روی تماشاگران باز کنند.
همچنین در rt.com
فرانسه برای به تعویق انداختن حلقه قفل کردن کووید ، اما مراحل تدریجی در حال انجام است – دولتبا این حال ، مقررات منع رفت و آمد برقرار است و فقط برای کریسمس آرام خواهد بود – از 24 دسامبر تا 31 دسامبر. در این مدت ، ساکنان می توانند برای گذراندن تعطیلات با خانواده خود آزادانه سفر کنند ، اگرچه اجتماعات عمومی همچنان ممنوع است . منع رفت و آمد برای همیشه برای زمانی که شیوع تثبیت شود ، برداشته خواهد شد ، در حالی که طبق برنامه رستوران ها ، کافه ها و کافه ها حداقل تا 20 ژانویه بسته خواهند بود. در مورد سالن های ورزشی و استخرها نیز همین طور است.

اخبار مرتبط  در حالی که ونزوئلا برای برگزاری رأی خود آماده می شود ، مادورو سیفون انتخابات را خرد می کند - RT World News

“ما باید همه کارها را برای جلوگیری از موج سوم انجام دهیم ، همه کارها را برای جلوگیری از قفل سوم انجام می دهیم ،” ماکرون اصرار کرد.

رئیس جمهور همچنین اعلام کرد که واکسیناسیون ویروس کرونا ، که تاکنون 2.1 میلیون نفر را آلوده و بیش از 49000 نفر را در فرانسه کشته است ، از اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه آغاز می شود. با این وجود ضربان ضروری نخواهد بود ، و آسیب پذیرترین گروه ها قرار است ابتدا عکس ها را بگیرند. انتظار می رود توزیع گسترده تری از واکسن ها در بهار انجام شود.
همچنین در rt.com
جریمه یک فرانسوی به دلیل “سر و کله چهره یک پسر” به دلیل خروج از خانه در حین قفل Covid-19این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *