ماکرون می گوید “لبنان تنها نیست” چون وی به ویرانگر بیروت می رود ، به سرعت به خاطر ریاکاری منفجر می شود – RT World News

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون در پی همبستگی با مردم لبنان در پی انفجار گسترده در پایتخت این کشور ، توییت کرد. این کار خوب پیش نرفت و فقط منتقدان تاریخ مشکلی را که دو کشور مشترک دارند یادآوری کرد.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون در پی همبستگی با مردم لبنان در پی انفجار گسترده در پایتخت این کشور ، توییت کرد. این روند خوب پیش نرفت و فقط به یاد تاریخ آشفتگی دو کشور افتاد.

روز پنجشنبه ماکرون به عنوان اولین رهبر بین المللی برای بازدید از بیروت ، که به معنای واقعی کلمه بود ، شد“ویران” روز سه شنبه توسط انفجار در بندر این شهر ، به گفته مقامات محلی. قرار بود این یک ژست حسن نیت و آغاز تلاشهای بین المللی باشد. خود رهبر فرانسه گفت كه هدفش این است “سازماندهی همکاری های اروپایی و بطور گسترده تر ، همکاری های بین المللی.”

“لبنان تنها نیست” ماکرون توییت کرد به دو زبان عربی و فرانسوی – دو زبان اصلی کشور.
همچنین در rt.com
رهبر دروز لبنان خواستار تحقیقات بین المللی درباره انفجار بندر بیروت استاما همه افراد آنلاین نمی توانند احساسات را جدی بگیرند ، به خصوص از ماکرون. خاطرنشان شد كه فرانسه مدتهاست كه با اسرائیل نزدیك بوده و همچنان در حال فروش اسلحه به این كشور است كه در سال 2006 جنگی مهیب با لبنان داشت.

برخی از پیام های صمیمانه ماکرون در توئیتر خود را نفاق خواندند و از حمایت مداوم وی از اسرائیل یادآوری کردند “که چندین بار لبنان را بمباران کرد.”

فرانسه استعماری حكومت بر لبنان نيز در توئيت هاي ماكرون به اظهارات خود پرداخت. این حزب اقلیت مسیحی محلی را بیشتر از اکثریت مسلمان ترجیح می داد و تا سال 1944 ادامه داشت و باعث ایجاد اختلافات بیشتر در جامعه شد.

اخبار مرتبط  وزارت امور خارجه پس از تهدید اقدامات متقابل پکن به تایوان چراغ سبز معامله 1.8 میلیارد دلاری اسلحه را روشن کرد - RT World News

با این حال ، کسانی بودند که به نظر می رسید راضی با حرکات همبستگی ماکرون ، گفت مردم لبنان “به حمایت بین المللی احتیاج دارید.”

بعضی ها تا آنجا پیش رفتند که نشان می داد که لبنان باید “از نو [be] تحت اختیار فرانسوی ، “ از آنجا که دولت فعلی اجازه می دهد انفجار رخ دهد شکست خورده است. این ایده آنقدر کشش کرد که به یک دادخواست تبدیل شد و پنجاه و پنج هزار نفر در پایان امضای آن را گرفتند.

در حالی که در بیروت بود ، ماکرون توسط جمعی از معترضین ضد دولت محاصره شد. آنها خواستار شدند “انقلاب” و از رئیس جمهور فرانسه درخواست کمک مالی به کشورشان کرد.

به گفته مقامات ، در انفجار بیروت حداقل 135 نفر کشته ، 5000 زخمی بر جای گذاشت و 300000 بی خانمان باقی مانده است. در پی این حادثه ، نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب قول داد كه مسئولان این انفجار می خواهند “قیمت را بپردازید.” گفته می شود این انفجار پس از آن اتفاق افتاده است که 2،750 تن نیترات آمونیوم به طور تصادفی روشن شد. انبار عظیم کود مواد منفجره به مدت شش سال در انبار بندر ذخیره شده بود و ظاهراً کمی به ایمنی توجه می کرد.
همچنین در rt.com
محموله ای که بیروت را منفجر کرد: Sailor REVEALS تاریخچه کشتی محکوم را که تن کودهای مواد منفجره را به لبنان آورده بود ، آشفته کرداگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *