ماکرون می گوید می تواند شوک مسلمانان را نسبت به کارتون های پیامبر اسلام “درک” کند ، اما اصرار دارد که خشونت غیرقابل توجیه است – RT World News

رئیس جمهور جنگ زده فرانسه ، امانوئل مکرون با الجزیره ، صدا و سیمای قطر صحبت کرده است تا موضع خود را در مورد کارتون های پیامبر اسلام اسلام روشن کند و گفت که او از کاریکاتورها حمایت نمی کند ، بلکه فقط از آزادی ها محافظت می کند.

“من می توانم درک کنم که مردم می توانند از کاریکاتورها شوکه شوند ، اما من هرگز قبول نمی کنم که خشونت قابل توجیه باشد” ماکرون در مصاحبه گفت.

رئیس جمهور بار دیگر تأکید کرد که وی این کار را از او می داند “وظیفه محافظت از آزادی ها و حقوق ما” در فرانسه.
همچنین در rt.com
پلیس مظنون تیراندازی در کلیسای لیون را دستگیر کرد زیرا شهردار گفت انگیزه “هنوز ناشناخته است”با این حال ، ماکرون افزود که سخنان وی در مورد کاریکاتورهای حضرت محمد (ص) ، که خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخت ، سوinter تعبیر شد. وی تأکید کرد: این تصور که او خود یکی از طرفداران کارتون است اشتباه بود.

رئیس جمهور همچنین اشاره کرد که کاریکاتورها توسط دولت فرانسه منتشر نشده است ، بلکه توسط یک رسانه مستقل بدون هیچ گونه ارتباط با مقامات منتشر شده است.

این مجله مستقل مجله جنجالی شارلی ابدو است. این کارتون ها پنج سال پیش برای اولین بار در فرانسه منتشر شد. آنها در اصل برای فروش در دانمارك در سال 2005 كشیده شده بودند. در آن زمان ، این اقدام باعث حمله مسلحانه به دفتر مجله در پاریس شد ، كه منجر به كشته شدن 12 نفر شد.

اخبار مرتبط  اعتصاب ملی زنان لهستان شاهد پیاده روی گسترده در مخالفت با تقریباً ممنوعیت سقط جنین است - RT World News
همچنین در rt.com
مسلمانان به طرز عجیبی وسواس کارتون دارند ، در حالی که جنایاتی کاملا واقعی وجود دارد که باید از آنها نسبت به فرانسه عصبانی شونددر اواخر ماه اوت ، شارلی ابدو تصمیم به انتشار مجدد تصاویر گرفت و آن را به آغاز محاکمه همدستان مسلح سال 2015 اختصاص داد و دوباره آنها را به کانون توجهات کشاند.

چند هفته پیش ، معلم فرانسوی ساموئل پاتی ، كه در كلاس آزادی بیان به دانش آموزان خود كارتون حضرت محمد (ص) را نشان می داد ، توسط یك پناهنده تندرو چچنی به طرز وحشیانه ای سر بریده شد.

ماکرون در واکنش به این جنایت گفت که انتشار کاریکاتورها مطابق با ارزش های فرانسه است و قول داد که افراط گرایی اسلام گرا را در این کشور سرکوب کند.

این بیانیه با اعتراض در چندین کشور و همچنین تحریم کالاهای فرانسه و اتهامات علیه رهبر اسلام هراسی در فرانسه موجب خشم مسلمانان در فرانسه و خارج از کشور شد.
همچنین در rt.com
درگیری شدید ماکرون در مورد اسلام رادیکال توسط اکثر فرانسویان پشتیبانی می شود ، اما باید با روش آشتی جویانه تری انجام می شد – وزیر خارجه پیشین اتریشمصاحبه با رسانه ای مسلمان مانند الجزیره مورد نیاز بود تا ماکرون بتواند “چشم انداز او را به روشی صلح آمیز توضیح دهید” منابع نزدیک به رئیس جمهور به لو پاریسین گفتند و تنش ها را سرد کنند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *