ماکرون کشته شدن معلم فرانسوی “سر بریده” را “حمله تروریستی اسلامگرا” خواند – RT World News

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، گفت معلمی که روز جمعه در حومه پاریس کشته شد “ترور شد زیرا او به دانشجویان خود آزادی بیان را آموخت.” در حال بررسی این قتل توسط پلیس ضد تروریسم است.

“یکی از همشهریان ما ترور شد زیرا او به دانشجویان خود آزادی بیان را آموخت” ماکرون پس از ورود به حومه پاریس در منطقه کنفلانز-سانت-هونورین ، جایی که حمله در آنجا رخ داد ، گفت. “هموطن ما قربانی یک حمله تروریستی اسلامگرا بود.”

معلم مدرسه راهنمایی اوایل روز جمعه در خیابان کمون ، حدود 28 کیلومتری شمال غربی پاریس مورد حمله قرار گرفت. گفته می شود مهاجم فریاد کشیده است “الله اکبر،” یا “خدا بزرگ است” همانطور که او با چاقو به معلم تعرض کرد. گزارش های رسانه ای می گفت این معلم یا یکی بوده است “سر بریده” یا در گلویش چاقو خورده و در مقابل جراحات خود تسلیم می شود.
همچنین در rt.com
4 نفر در حمله پلیس به خانه مظنون پس از ‘سر بریدن تروریستی’ از معلم فرانسوی دستگیر شدندماکرون گفت: حمله به معلم حمله به جمهوری فرانسه و ارزشهای روشنگری این کشور استدلال کرد که کشور در “وجودی” جنگ برای دفاع از امکان تبدیل شدن کودکان به شهروندان آزاد “مهم نیست که آنها از کجا آمده اند ، چه کاری انجام می دهند یا چه اعتقادی ندارند ، چه مذهبی داشته باشند.”

“من می خواهم امشب به وضوح بگویم ، آنها عبور نخواهند کرد” ماکرون گفت ، از فرانسوی ها خواست تا در دفاع از جمهوری خود با هم بایستند. “تاریکی و خشونت همراه آن پیروز نخواهد شد. آنها ما را تفرقه نمی اندازند. این همان چیزی است که آنها می خواهند ، بنابراین همه باید کنار هم باشیم. “

طبق گفته منابع پلیس ، معلم مقتول به دانش آموزان خود یک تصویر کارتونی از پیامبر اسلام (ص) محمد نشان داده است که مسلمانان متدین ، ​​کفر را مجازات اعدام می دانند. فرانسه کشوری متعصبانه سکولار است ، با جمعیت قابل توجهی مسلمان که از مستعمرات سابق آفریقا و از جاهای دیگر مهاجرت کرده اند.

من در این زمان از همه هموطنان خود می خواهم بدون هیچ تمایزی ، متحد شوند. زیرا ما در درجه اول و مهمترین شهروندانی هستیم که ارزش های مشترک ، یک تاریخ مشترک ، یک سرنوشت مشترک با هم متحد شده اند.
همچنین در rt.com
صحنه تماشای حمله فرانسه در جایی که مردی معلم “را سربرید” که در مدرسه “کارتون های حضرت محمد را نشان داد”اخبار مرتبط  ارتش ونزوئلا به ESCORT تانکرهای سوختی ایران را به کاراکاس علیه محاصره نیروی دریایی واقعاً توسط آمریکا - RT World News

مظنون به چاقوکشی جمعه به شهر نزدیک اراگنی فرار کرد و در آنجا توسط پلیس در گوشه ای قرار گرفت. او از تسلیم شدن امتناع ورزید و مأموران را با چاقو تهدید کرد ، قبل از اینکه چندین بار به او شلیک شود.

سه هفته پیش ، مردی با چاقو ، دو نفر را در خارج از دفاتر سابق مجله طنز چارلی ابدو مجروح کرد ، بدون اینکه محل فروش را جابجا کرده باشد. شارلی ابدو در ژانویه 2015 توسط گروهی از افراط گرایان اسلامگرای مسلح به رهبری دو برادر الجزایری الاصل وفادار به القاعده مورد حمله قرار گرفت. آنها در مجموع دوازده نفر را به قتل رساندند “مجازات” برای چاپ کارتونهای حضرت محمد (ص) برای مجله.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *