متحدان و معترضان در ایتالیا در حالی تجمع کردند که سالوینی معاون نخست وزیر سابق به دلیل “آدم ربایی” بیش از 130 مهاجر (VIDEO) محاکمه می شود – RT World News

ماتئو سالوینی ، رئیس حزب راستگرای لگا نورد ، به دلیل دستور ممنوعیت پیاده شدن مهاجران از سواحل ایتالیا در سال 2019 در دادگاه حاضر شد. این دادرسی با تجمعات هم در حمایت و هم علیه سیاستمدار همراه بود.

مردم از هر دو اردوگاه روز شنبه ، دومین شهر بزرگ سیسیل ، از طریق کاتانیا پیمودند و شعارهایی سر دادند و بنرهایی را در حمایت یا مخالفت با آرزوی سالوینی حمل کردند. در حالی که جلسه مقدماتی پرونده سالوینی در کاخ دادگستری این شهر برگزار شد ، این تجمع ها در میان حضور شدید پلیس برگزار شد.

سالوینی که تا سپتامبر 2019 به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر کشور خدمت می کرد ، برای دادرسی در دادگاه بود “آدم ربایی سنگین” اتهامات علیه او آنها مربوط به حادثه ای در ژوئیه گذشته است که سیاستمدار جناح راست یک کشتی گارد ساحلی را انکار کرد – که 131 مهاجر را نجات داد ، از جمله بیش از دوازده خردسال بدون همراه – اجازه اسکله در سیسیل را گرفت.

معترضین منتقد سیاست های وی او را به نقض حقوق بشر متهم می کنند ، یکی سخنان سالوینی را به آژانس ویدیویی Ruptly توصیف کرد “بیشتر بر اساس پیش فرض نژادپرستی و تفاوتهای اجتماعی است.” در همین حال ، افراد طرفدار سالوینی ، رئیس حزب ضد مهاجرتی لگا نورد ، اصرار داشتند که او هیچ اشتباهی نکرده است.

وی ادامه داد: “آیا حتی ممکن است بعد از گذشت این همه سال ما هنوز مستعمره باشیم؟ هنوز هم باید این افراد را دنبال کنیم که در سیسیل پیاده می شوند زیرا آنها متقاعد شده اند که یک ساندویچ و سوسیس برای گرفتن رای کافی است؟” یک معترض طرفدار سالوینی به Ruptly گفت.

کشتی Gregoretti ، کشتی مورد بحث ، نزدیک به یک هفته در دریا نگه داشته شد و فقط پس از توافق فرانسه ، آلمان ، ایرلند ، لوکزامبورگ و پرتغال برای بردن مهاجران مجاز به پیاده شدن بود. اگر مجرم شناخته شود “آدم ربایی” اتهامات ، سالوینی ممکن است 15 سال در پشت میله های زندان باشد همچنین ممکن است شش سال از داشتن منصب قدرت منع شود.

اخبار مرتبط  تماشا هزاران معترض محل زندگی نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در اورشلیم را محاصره می کنند - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=hDdSPb8qbfY

دفاعیات سالوینی تأکید می کند که وی هنگام دستور بستن بندر سیسیل تنها عمل نکرده و چنین تصمیمی به طور جمعی توسط دولت گرفته شده و غیرقانونی نبوده است. دادستان ها معتقدند که سالوینی با انکار ورود کشتی ، قوانین بین المللی را که مراقبت از افراد نجات یافته را مجاز می داند ، نقض کرد. یک اتهام جداگانه ادعا می کند که سالوینی با سلب آزادی شخصی مهاجران از قدرت خود سو ab استفاده کرده است.

اکنون داوران دادرسی مقدماتی تصمیم می گیرند که آیا پرونده به اندازه کافی محکم است تا یک محاکمه کامل برگزار شود. خود این سیاستمدار پیش از این به رسانه ها گفته بود “من در دفاع از ایتالیا و ایتالیایی ها خود را مقصر می دانم.”

جلسات دادرسی دیگری نیز برای ماه های نوامبر و دسامبر فراخوانده شده است. قضات به عنوان شاهد نخست وزیر ایتالیا جوزپه کنته ، وزیر امور خارجه ، لوئیجی دی مایو و وزیر سابق زیرساخت و حمل و نقل دانیلو تونینلی احضار شده اند. هر سه در آن زمان با سالوینی بخشی از دولت ائتلاف بودند.
همچنین در rt.com
Salvini می گوید مخالفان “از تاریخ شکست خواهند خورد” زیرا سنا مصونیت خود را در پرونده “آدم ربایی” مهاجران از بین می بردسالوینی در مدت 14 ماه تصدی وزارت کشور ، از یک رویکرد سختگیرانه در مورد مهاجرت غیرقانونی حمایت کرد. در سال 2018 ، او بندرهای ایتالیا را برای کشتی های نجات پر از مهاجران ممنوع اعلام کرد ، که اختلافات زیادی را بین کشتی ها و مقامات ایتالیایی ایجاد کرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *