متخصصان بهداشت نروژی توصیه می کنند استفاده بیشتر از واکسن AstraZeneca’s Covid-19 را متوقف کنید – اخبار جهانی RT

انستیتوی بهداشت عمومی در نروژ توصیه کرده است که دولت پس از بررسی طولانی مدت لگن ، از واکسن Oxford / AstraZeneca Covid-19 دست بردارد. اسلو در 11 مارس استفاده از آن را به حالت تعلیق درآورد.

در یک خبر مطبوعاتی روز پنجشنبه ، آژانس گفت که پس از بررسی ، با همکاری کارشناسان خارجی ، استفاده مداوم از لقمه Covid-19 با موشکافی دقیق ، دیگر استفاده از آن را توصیه نمی کند. طبق این گزارش ، شواهد بیشتری نشان داده است که ارتباطی بین لختگی و موارد بسیار نادر لخته شدن خون بالقوه کشنده وجود دارد.

“بر اساس این دانش ، ما به توصیه ای رسیده ایم که واکسن AstraZeneca از برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا در نروژ خارج شود” گیر بیخلم ، مدیر کنترل عفونت در انستیتوی ملی بهداشت عمومی ، در این بیانیه گفت.

این موسسه خاطرنشان کرد که نروژ در واکسیناسیون افراد مسن و افرادی که بیشتر در معرض خطر Covid هستند پیشرفت های بزرگی داشته است. بنابراین ، کسانی که هنوز واکسینه نشده اند ، جوان تر هستند و کمتر در معرض خطر ویروس قرار دارند – اما همچنین احتمالاً بیشتر در معرض حوادث ترومبوتیک مرتبط با واکسن AstraZeneca هستند.
همچنین در rt.com
تحقیقات آکسفورد خطر لخته شدن خون نادر را برای Covid-19 بالاتر از واکسن ها نشان می دهداین بدن اعلام کرد کسانی که قبلاً دوز اول تزریق انگلو-سوئدی را دریافت کرده اند ، از تولیدکننده واکسن دیگری شلیک می کنند. همچنین در روز پنجشنبه ، بنت هوئی ، وزیر بهداشت ، گفت که دولت هنوز تصمیم گیری نمی کند.

اخبار مرتبط  پنتاگون ناو هواپیمابر USS Nimitz را به مناسبت سالگرد قتل سلیمانی از خاورمیانه به خانه می فرستد - اخبار جهانی RT

“دولت معتقد است كه ما به اندازه كافی مبنای خوبی برای نتیجه گیری نهایی نداریم كه در این مرحله واكسن AstraZeneca باید از برنامه واكسین نروژی حذف شود” هوئی در یک کنفرانس خبری گفت.

در صورت اقدام دولت براساس این توصیه ، نروژ دومین کشور پس از دانمارک خواهد شد که استفاده از AstraZeneca را به عنوان بخشی از برنامه ایمن سازی Covid-19 متوقف می کند. بسیاری از کشورها با توجه به خطر آشکار ، اما بسیار نادر ، وقایع ترومبوتیک پس از واکسیناسیون ، استفاده از آن را محدود کرده اند.

نروژ پس از دریافت واکسن در بیمارستان ، پنج واکسن بهداشتی که همه آنها بین 32 تا 54 سال بودند ، در بیمارستان بستری شدند و این واکسن را به حالت تعلیق درآورد. سه نفر از آنها جان باختند.

بررسی ها در مورد موارد مشابه پس از تجویز واکسن J&J در حال انجام است ، که از فناوری مشابهی استفاده می کند و در 6.8 میلیون دوز تجویز شده در ایالات متحده به چندین مورد مرتبط بوده است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *