متخصص فناوری اطلاعات روسیه پس از ربودن و استخراج اسرائیل به 9 سال در ایالات متحده محكوم شد – RT World News

آلکسی بورکوف ، مترجم فناوری اطلاعات از سنت پترزبورگ ، به اتهام کلاهبرداری سایبری به مجازات 9 سال در ایالات متحده مجازات شده است. این مرد پس از دستگیری به درخواست واشنگتن ، بیش از چهار سال را در زندان های اسرائیل گذراند.

دادستان های آمریکایی برای بورکوف که به دلیل درگیری در حملات سایبری و کلاهبرداری شبکه های رایانه ای ادعا شده بود ، به دنبال 15 سال زندان بودند. آنها او را متهم به سازماندهی یک “فروم جرایم سایبری” برای انواع مجرمان ، به آنها امکان می دهد داده های دزدیده شده ، سرویس های هک کردن و بدافزارها را بدست آورند و همچنین معاملات سایه ای را با یکدیگر قطع کنند.

به گفته دادستان ها ، وب سایت دیگری که توسط بورکوف نیز سازماندهی شده بود ، فروش بیش از 150،000 شماره کارت اعتباری سرقت شده ، بیشتر از موسسات مالی ایالات متحده است. خسارات وارد شده به که گفته می شود 20 میلیون دلار بوده است.

بورکوف در ژانویه یک معامله با بازپرسان را قطع کرد و از هر 5 موردی که در ابتدا به او متهم شده بود ، تقصیر كرد. اگر در تمام اتهامات مقصر شناخته شود ، می توانست تا 80 سال در پشت میله های زندان محکوم شود.




همچنین در rt.com
“من یک مرد متوسط ​​هستم”: یک مرد روسی با اتهام هک شدن با اسرائیل به ایالات متحده روبرو شده است



در ابتدا با تماس با یک متخصص امنیت سایبری و بارها تکرار تمام اتهامات ، بورکوف توسط مقامات اسرائیلی در سال 2015 با حکم بین المللی صادر شده توسط ایالات متحده دستگیر شد. او در اکتبر گذشته با RT صحبت کرد ، گفت که او بوده است “ربوده شده” و پس از گذراندن تعطیلات در اسرائیل به همراه دوست دخترش ، بازداشت شد ، چیزی که او آنرا توصیف کرد “طرح استاندارد آمریكا”

پس از آن ، وی بیش از چهار سال را در زندان های اسرائیل گذراند ، و هیچ دسترسی به مراقبت های بهداشتی و یا مراجعه مرتب از وکلای خود نداشت. روسیه همچنین درخواست استرداد برای بورکوف را ارائه داد و بنا به گزارش ، وی مبادله وی را برای نعاما ایساکار ، 25 ساله اسرائیلی-آمریکایی که به اتهام قاچاق مواد مخدر به هفت سال زندان در روسیه محکوم شده بود ، در نظر گرفت.

اخبار مرتبط  کره شمالی تأیید "انفجار مهیب" را که دفتر ارتباط بین کره ای را نابود کرده ، سئول را به دلیل پناه دادن به پناهجویان متهم می کند - RT World News




همچنین در rt.com
ایالات متحده و روسیه در مورد تعویض پل ولهان برای ویکتور بوت و کنستانتین یاروسنکو بحث کردند – منابع اینترفاکس



مقامات اسرائیلی ظاهراً مایل به در نظر گرفتن چنین امكانی نبودند و هیچگاه این سؤال هرگز به طور رسمی در مذاكرات دو جانبه مطرح نشده است. سرانجام ، ایساچار توسط رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مورد عفو قرار گرفت “دلایل بشردوستانه” در ژانویه سال 2020 ، پس از گذراندن حدود 10 ماه در میله های زندان. بورکوف بیش از دو ماه قبل توسط اسرائیل به ایالات متحده منتقل شده بود.

روسی مجبور است سه سال دیگر را در زندان ایالات متحده بگذراند ، زیرا چهار سالی که او قبلاً در زندان های اسرائیل گذراند ، بخشی از مجازات وی خواهد بود. قاضی همچنین به وی دستور داد تا حكم خود را در منطقه دی سی انجام دهد تا برخی از آنها را تسهیل كند “بحث های آینده” با وكیل خود ، به دلایلی كه دادگاه توضیح لازم را برای عموم مردم نداده است.




همچنین در rt.com
یک زن اسرائیلی که به جرم قاچاق مواد مخدر محکوم شده بود ، اما توسط پوتین مورد عفو قرار گرفته و از زندان روسیه دور می شود



مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *