متفقین نظامی مالی قول انتخابات را در “زمان معقول” می دهند – RT World News

سربازان مالی که رئیس جمهور و دولت این کشور را با کودتایی بازداشت و برکنار کردند ، اعلام کردند که انتخابات جدید برگزار می کنند. آنها همچنین از جنبش های مدنی و سیاسی خواستند تا به آنها بپیوندند و انتقال را تسهیل کنند.

ارتش گفت که آنها کودتای سه شنبه را برای جلوگیری از ملت آفریقای غربی ترتیب داده اند “غرق شدن به آشوب” ، و جنبش های سیاسی و اجتماعی را دعوت کرد تا در ایجاد شرایط انتخابات جدید مشارکت کنند.

“ما علاقه ای به قدرت نداریم ، اما ما به ثبات کشور علاقه مندیم ، و به ما این امکان را می دهد تا انتخابات عمومی را برگزار کنیم تا مالی بتواند در مدت زمان معقول ، خود را به نهادهای قدرتمندی مجهز کند.” سخنگوی این گروه نظامی که خود را کمیته ملی نجات مردم می نامد ، در یک سخنرانی تلویزیونی که توسط پخش کننده ایالتی پخش می شد ، گفت.
همچنین در rt.com
سربازان شورشی ، رئیس جمهور و نخست وزیر مالی را بازداشت کردند زیرا بحران سیاسی در حال ظلم و ستم است (عکس ، VIDEOS)هیچ واکنشی فوری به تماس مخالفان مشاهده نشده است ، اگرچه پیش از این بازداشت رئیس جمهور ابراهیم بووبکار کیتا و نخست وزیر بوبو سیس نخست وزیر را تشویق می کرد. کیتا استعفا داد و ساعاتی پس از دستگیری ، پارلمان را منحل کرد و اظهار داشت که نمی خواهد خون ریخته شود.

این جنبش در مالی پس از ماه ها اعتراضات ضددولتی ناشی از بحران اقتصادی ، درک فساد دولت و ناتوانی مقامات در برخورد با افراط گرایان جهادی فعال در شمال این کشور صورت گرفت. فیلم های منتشر شده توسط آژانس خبری ویدئویی Ruptly نشان داد جمعیتی که از خیابان های پایتخت مالزی باماکو سوار می شوند ، از کاروان نظامی استقبال می کنند.

اخبار مرتبط  کویت امیر جدید را قسم می دهد که نوید ثبات و امنیت در خاورمیانه را می دهد - اخبار جهانی RT

با این حال ، فشارهای نظامی نگرانی هایی را در سازمان ملل و اتحادیه آفریقا ایجاد کرده است. جامعه اقتصادی ایالت های آفریقای غربی (ECOWAS) بلافاصله پس از کودتا ، عضویت مالی را به حالت تعلیق درآورد و مرزهای اعضای این کشور با مالی را بست.

فرانسه – قدرت استعماری پیشین مالی – و متحدین غربی آن که قبلاً از کییت حمایت می کردند نیز آنچه را که آنها به عنوان قدرت گرفتن نامیده بودند محکوم کردند. وزیر خارجه آلمان ، هایکو مئاس گفت: برلین “تصرف غیرقانونی” را محکوم می کند زیرا این کشور به طور موقت سفارت خود را در باماکو بسته است.
همچنین در rt.com
“من آرزو نمی کنم که خون ریخته شود”: رئیس جمهور مالی پس از بازداشت در مجرمانه نظامی استعفا دادآلمان همچنین اقدامات امنیتی برای سربازان خود را که به عنوان بخشی از مأموریت ثبات سازمان ملل ، “مینوسما” اعزام شده به مالی شد ، محکم کرد. “بیش از 900 سرباز بوندسوهر که هم اکنون در کشور آفریقای غربی مستقر هستند. “دیگر اردوگاه خود را ترک نخواهند کرد ،” سخنگوی فرماندهی عملیاتی بوندسوهر به رسانه های آلمانی گفت.

در همین حال ، مسکو موضع محرمانه تری نسبت به وقایع فاش شده در مالی گرفت. “ما از نزدیک تحولات مالی را دنبال می کنیم و اطلاعات حاصل از آنجا را تحلیل می کنیم.” دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت. “پس از اتمام تحلیل ، می توانیم ارزیابی خود را به اوضاع ارائه دهیم.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *