مجارستان محدودیت های جدید ، تعطیلی مدارس و فروشگاه های غیر ضروری را در میان ترس موج سوم Covid-19 اعلام کرد – اخبار جهانی RT

بوداپست از یک سری اقدامات جدید برای جلوگیری از شیوع Covid-19 خبر داده و خاطرنشان کرده است که علی رغم تلقیح سریعتر از میانگین اتحادیه اروپا ، این تلاش ها برای جلوگیری از شلوغی بیمارستان ها کافی نیست.

“اگر اکنون نمی بستیم ، افتتاح به تعویق می افتد ،” گرگی گلیاس ، رئیس ستاد نخست وزیر روز پنجشنبه گفت و افزود اقتصاد “نه تنها برای محافظت از جان مردم ، بلکه برای اینکه زودتر باز شود ، باید بسته شود.”

این محدودیت ها شامل تعطیلی مغازه های غیر ضروری از 8 مارس تا 22 مارس است ، در حالی که فروشگاه های مواد غذایی ، داروخانه ها و پمپ بنزین ها همچنان باز هستند. بخش خدمات نیز به استثنای مراقبت های بهداشتی خصوصی برای مدت دو هفته به حالت تعلیق در خواهد آمد. ورزشگاه ها نیز تعطیل خواهند شد ، اما ورزشکاران حرفه ای می توانند پشت درهای بسته تمرین کنند.

پارک ها باز خواهند ماند و از همه خواسته می شود تا جایی که امکان دارد در خانه کار کنند. همچنین ماسک ها در همه مکان های عمومی اجباری می شوند.

اخبار مرتبط  نخست وزیر پاکستان خواستار بسته بندی امداد کورو ویروس برای جهان در حال توسعه است - RT World News
همچنین در rt.com
بروکسل می گوید استراتژی واکسن Covid-19 در سراسر اتحادیه اروپا “با وجود رویگردانی کشورها از برنامه مشترک” “گره نمی خورد”گلیاس افزود که محدودیت های جدید علی رغم تلاش مجارستان برای افزایش سرعت واکسیناسیون ضروری است. واکسیناسیون در مجارستان از میانگین اروپا بهتر است ، اما حتی این سرعت کافی نیست. فقط كاهش ریشه ای تماس ها می تواند منجر به نتیجه شود ، بنابراین دولت محدودیت های شدیدی را اعمال خواهد كرد. “ او اضافه کرد.

بوداپست برای سرعت بخشیدن به برنامه تلقیح ، با تهیه واکسن از روسیه و چین با هدف بازگشت به حالت عادی قبل از بقیه اروپا ، علیه فرمان اتحادیه اروپا قیام کرد.

روز یکشنبه ، ویکتور اوربان ، نخست وزیر مجارستان ، با وجود اینکه شرکت دولتی چین هنوز نتایج آزمایشات مرحله 3 واکسن را منتشر نکرده است ، با زنجیر Sinopharm واکسینه شد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *