مجریان قانون آلمان می گویند که آنها از حمله به سبک کریستیچچرچ در خانه جلوگیری کرده اند – RT World News

پلیس آلمان یک مظنون راست افراطی را که قصد حمله به مسجدی را داشت که باعث جلب توجه رسانه های جهانی می شد ، دستگیر کرده است ، دقیقاً مانند تیراندازی های مرگبار سال گذشته در کریستچرچ ، نیوزیلند.

دفتر دادستانی گفت که یک مرد 21 ساله اهل هیلدزهایم ، یک شهر در شمال آلمان ، روز شنبه دستگیر شد. مأموران اجرای قانون پس از فاش شدن طرح وی اقدام به مقابله با تروریست وانبی کردند “در یک گپ اینترنتی ناشناس.”

مظنون داشت وی گفت: “مدتی ایده ایده حمله را در نظر گرفته بود كه در آن می خواست افراد زیادی را به منظور جلب توجه رسانه های جهانی به قتل برساند.” دادستان گفت

این مرد در ماه مارس سال 2019 قصد داشت ظلم مشابهی با جنایات انجام شده در كریستچرچ ، نیوزیلند انجام دهد. در آن حمله ، یک مسلح پس از هدف قرار دادن دو مسجد ، 51 نفر را به قتل رساند.

“هدف او کشتن مسلمانان بود ،” دادستانها اشاره کردند
همچنین در rt.com
آلمان SURGE را در جنایات ضد ستیزی و “با انگیزه سیاسی” می بیندسلاح های نامشخص که گفته می شود در این حمله استفاده می شود ، و همچنین پرونده های دیجیتالی با محتوای افراط گرایانه راست ، در خانه مظنون کشف شد. وی اکنون با اتهاماتی مبنی بر تهدید به ارتکاب جرایم جنایی و تأمین مالی تروریسم از طریق خرید اسلحه روبرو است.

رسانه های ملی گزارش دادند كه دادگاه منطقه هیلدسهایم در ابتدا درخواست حكم بازداشت را رد كرد و این مرد تنها پس از آنكه دادستانی كل قاضی را در شهر نزدیك لونبورگ هدایت كرد ، بازداشت شد.

آلمان طی یک سال گذشته در اثر حمله های شدید راست گرایانه مورد حمله قرار گرفته است ، همچنین تعداد ضربات سخت و ضربات شدید توسط مسلمانان تندرو نیز دیده شده است.
همچنین در rt.com
آلمانی ها می گویند راست افراطی بسیار خطرناک تر از اسلام گرایان ، اما آیا دولت متزلزل مرکل در آنجا برای تهدید فزاینده ای وجود دارد؟در ماه فوریه ، یک فرد مسلح سمت راست در یک نوار شیشه در هانائو ، در نزدیکی فرانکفورت ، مشت های خود را باز کرد و نه نفر را کشت. در ماه اکتبر ، دو نفر در اثر هدف قرار دادن یک کنیسه در هاله ، خارج از لایپزیگ ، جان باختند و یک هوادار جناح راست به قتل سیاستمدار طرفدار مهاجرت والتر لوبک تابستان گذشته متهم شد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  پس از آنکه پلیس ادعا کرد بدون اجازه خانواده ، بدن قربانی تجاوز جنسی 19 یونی را سوزانده است ، هندوستان را جارو کرد - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *