مجری سابق تلویزیون در ترور آشکار در پایتخت افغانستان با بمب کشته شد – RT World News

یک بمب مغناطیسی متصل به یک اتومبیل متعلق به بانک مرکزی افغانستان باعث کشته شدن سه نفر در داخل خودرو شد ، از جمله یک مجری سابق برنامه های سیاسی در تلویزیون TOLO News.

این بمب گذاری صبح روز شنبه در منطقه ماکروایان چار در کابل ، پایتخت افغانستان در حوالی منزل یاما سیاوش ، مجری سابق اخبار TOLO رخ داد. پولیس گفت که سه غیرنظامی در اثر انفجار کشته شدند و همه قربانیان کارمندان بانک مرکزی افغانستان بودند.

برادر سیاوش ، نماینده سابق افغانستان بکتاش سیاوش ، تأیید کرد که روزنامه نگار سابق در میان کشته شدگان است. گفته می شود که وی و پدرش اولین کسانی بودند که در محل انفجار حضور داشتند.

این ترور آشکار توسط روزنامه نگاران ، سازمان ها و مقامات افغان و بین المللی محکوم شد. سخنگوی دولت سیاوش را یکی از با استعدادترین مجریان کشور خوانده است. وی پیش از ادامه کارش ، میزبان برنامه های سیاسی در تلویزیون TOLO بود.

هیچ حزبی بلافاصله مسئولیت بمب گذاری را بر عهده نگرفت. پلیس هنوز انگیزه احتمالی حمله را مشخص نکرده است.

اخبار مرتبط  این اتهامات در حالی به پرواز در می آیند که صدها لگن Covid در میان محرک جاه طلبانه تلقیح جمعی اسرائیل "خراب" می شوند - RT World News

افغانستان همچنان در یک تلاطم دائمی به سر می برد ، با افزایش حملات اخیر در میان مذاکرات متوقف شده بین دولت در کابل و جنبش شبه نظامی طالبان در مورد انتقال احتمالی صلح آمیز ، گزارش شده است. برخی از حملاتی که در آنجا اتفاق می افتد توسط شاخه محلی گروه تروریستی “دولت اسلامی” (داعش ، داعش سابق) ادعا می شود ، که بخشی از گفتگوها نیست.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *