مجسمه پری دریایی کوچک در دانمارک دوباره خراب شد – RT World News

مجسمه “پری دریایی کوچک” کپنهاگ هنوز هم خراب شده است ، اکنون با کلمات “ماهی نژادپرستانه” روی پایه آن پاشیده شده است. کنسل شدن شخصیت پریا به رغم اینکه دیزنی بازیگر سیاه پوست را برای ایفای این فیلم بازیگری کرده است.

در دانمارک ، پایتخت دانمارک توضیحات مشکوک را در روز جمعه نوشت. تاکنون هیچ کس مسئولیت خنثی کردن مجسمه شخصیت هانس کریستین اندرسن را برعهده نگرفته است.

“ما آن را خرابکاری می دانیم و تحقیقات را آغاز کرده ایم.” سخنگوی پلیس کپنهاگ گفت.

ده ها سال ، معترضین محلی مسائل سیاسی خود را در مورد مجسمه محبوب پری دریایی کوچک گردشگران ، از فمینیست ها تا جنبش “آزاد هنگ کنگ” ، در دست داشتند.
همچنین در rt.com
“هنگ کنگ رایگان”: مجسمه پری دریایی کوچک دانمارکی که با نقاشی های دیواری معترض پاشیده شده است (عکس)البته هنوز مشخص نیست که چرا این بار پری دریایی کوچک مورد هدف قرار گرفت. آنه گروم شوونسن ، محقق مرکز هانس کریستین اندرسن در دانشگاه جنوب دانمارک ، گفت که وی “داشتن یک زمان سخت دیدن آنچه نژاد پرستی است” در مورد پری.

این واقعه می تواند با اعتراضات ضد نژاد پرستی در سراسر جهان ، با الهام از جنبش Black Lives Matter مرتبط شود. از آغاز آنها ، اعتراضات BLM غالباً مربوط به خرابکاری مجسمه بود. تظاهرکنندگان در ابتدا چهره های مختلف تاریخی مانند آبراهام لینکلن یا کریستوفر کلمب را هدف قرار دادند.

اخبار مرتبط  امارات متحده عربی با استعمال قوانین اسلامی مجاز به مصرف الکل ، رابطه جنسی در خارج از ازدواج و "قتل ناموسی" را جرم تلقی می کند - رسانه های دولتی - RT World News
همچنین در rt.com
معترضین ضد نژادپرستی در ویسکانسین مجسمه… قهرمان ضد برده داری (ویدئو)در بعضی مقاطع ، مجسمه های منتخب معترضین به نظر نمی رسد که مربوط به علت آنها باشند ، این مورد با مجسمه ای دیگر در پورتلند در اوایل هفته جاری رخ داد. در ویسکانسین ، آنها امور را حتی بیشتر از پیش گرفتند و مجسمه ای از برجسته ی برهان ، هانس کریستین هگ را پاره کردند.

البته آنهایی که پری دریایی کوچک را نژاد پرست خوانده اند ، احتمالاً باید با برنامه همراه شوند. سال گذشته ، دیزنی تصمیمی گسترده و بحث برانگیز را برای تصمیم گیری در نقش آفرینی زن سیاهپوست برای عنوان بازی در نسخه عملی آتی داستان منتشر کرده بود.
همچنین در rt.com
دیزنی ، آریل کوچک پری دریایی را آریل سیاه می کند ، پیروزی برای تنوع یا تردید در فرهنگ رایانه ای؟وقتی خواننده هاله بیلی برای بازی در نقش شخصیت اصلی آریلل اعلام شد ، به نظر می رسید که کل شبکه جهانی وب به دو بخش تقسیم می شوند: آنهایی که از یک برد برای تنوع و دیگران که از آن به عنوان یک نژاد پرستی یا حتی نژادپرستی ضد سفید استفاده می کنند ، خوشحال هستند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *