مجله ترکی خواستار احیای CALIPHATE در میان تبدیل هاگیا سوفیا ، به دلیل سوء استفاده از بحث و گفتگوهای ناسالم شده است – RT World News

یک مجله طرفدار اسلام گرای ترکیه پس از بازگرداندن علت خلافت به زندگی با داستان جلد آخرین شماره آن ، در آب گرم است. کانون وکلای دادگستری آنکارا آن را متهم به خواستار قیام کرده است.

این نهاد حقوقی ترکیه شکایت کیفری را علیه مجله Gercek Hayat تشکیل داد و از دادستان ها خواست تا درباره آن تحقیق کنند. ادعا می شود که سردبیر مجله ، کمال اوزر ، و ستون نویس عبدالرحمن دلیپاک ، نفرت را برانگیخته و خواستار شورش مسلحانه علیه کشور ترکیه شده اند.

آخرین اخبار این مجله در مرکز متهم قرار دارد که روز دوشنبه منتشر شده است و دارای جلد آن است: “برای خلافت دور هم جمع شوید. اگر نه اکنون ، چه زمانی؟ اگر نه شما ، چه کسی؟” مصاحبه با Dilipak ، یک روزنامه نگار جانباز محافظه کار ترکیه ، یکی از داستان های اصلی این نسخه است.

خلافت دولتی است که به هدف اسلام اختصاص دارد و به دنبال این است که یک نیروی متحد و مدافع برای همه مسلمانان باشد. این کلمه در اواخر اخیر از زمانی که گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش ، سابق داعش) این عنوان را برای خود عنوان کرد ، مورد توجه منفی قرار گرفته است.

از لحاظ تاریخی ، چهار خلیفه بزرگ وجود داشته اند که آخرین آنها امپراتوری عثمانی است. ترکیه مدرن توسط کمال آتاتورک در ویرانه های این خلافت چهارم به عنوان یک جمهوری سکولار مدرن تأسیس شد که مؤسسات منسوخ پیشینی خود را از بین برد.
همچنین در rt.com
اختلاف نظر هاگیا سوفیا: معترضین یونانی پس از اولین نماز مسلمانان سایت در ده ها سال ، پرچم ترکیه ، آنکارا و آتن توهین به تجارت می کننداستدلال برای احیای خلافت موضوعی است که در دکمه های داغ سیاسی در ترکیه وجود دارد ، بنابراین انتشارات گراسک حیات حتی از طرف محافظه کار با شک و تردید روبرو شد. سخنگوی حزب حاکم AK ، Omer Celik ، گفت که این مجله به دنبال است “قطبش ناسالم” با زیر سوال بردن اصول بنیانگذار ترکیه

اخبار مرتبط  پارلمان ترکیه لایحه ای را تصویب کرد که 48 ساعت به فیس بوک و توییتر اجازه می دهد محتوای "توهین آمیز" را حذف کنند - RT World News

برخی از عصبانیت ها حتی قبل از انتشار این مسئله اتفاق افتاد و براساس پیش نمایش جلد مجله ، توییت شده توسط دیلیپک بود. اسماعیل سیماز ، روزنامه نگار برجسته ترکیه روز یکشنبه گفت که ترکیه کشوری نیست “توسط تعداد انگشت شماری از تندروها اداره می شوند ،” و افراد پشت پرده مسئله Gercek Hayat “حتی نمی دانند با چه نوع آتشی بازی می کنند.”

اوزر ، سردبیر مجله ، گفت كه منتقدین این داستان در حال تفسیر نادرست از آن بودند. “مجله ما خواستار آن است كه كشورهاي اسلام گرد هم آيند ، درست همانطور كه ​​اروپا با هم جمع شده و اتحاديه اي را تشكيل داده اند ، درست همانطور كه ​​ديگران نيز مشابه آنها را ساخته اند. دعوت ما هيچ ارتباطي با هيچ كشوري ندارد.” او گفت. با این حال انتشار این موضوع به نظر منتقدین منتقدان نبود.

داستان جلد خلافت و فریبی که در پی آن می آید بر تصمیم ترکیه برای تبدیل هوگیا سوفیا ، یکی از گنجینه های ملی آن ، به مسجدی کارآمد باز می گردد. در ابتدا به عنوان یک کلیسای مسیحی ساخته شد ، پس از سقوط قسطنطنیه به عثمانی به یک خانه عبادت اسلامی تبدیل شد. آتاتورک این ساختمان را در سال 1935 به موزه تبدیل کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *