محاکمه همدستان حمله پاریس در حالی آغاز می شود که ماکرون می گوید چارلی ابدو حق چاپ کارتون های حضرت محمد را داشت – اخبار جهانی RT

ماکرون می گوید آزادی بیان فرانسه به مردم حق کفر می دهد ، زیرا محاکمه 13 مرد و یک زن متهم به کمک به افراد مسلح اسلامگرا که حملات مرگبار سال 2015 پاریس را آغاز کردند تحت امنیت بیشتر آغاز شد.

اتاق دادگاه مخصوصاً برای انجام اقدامات دادرسی تغییر یافته است ، در حالی که هر یک از مظنونان توسط دو افسر پلیس محافظت می شدند که صورت آنها با بالکلاو پوشانده شده بود و جلیقه های ضد گلوله نیز پوشیده بود.

اتهامات متهمان از ارائه اسلحه و کمک لجستیکی به مهاجمان (سعید و چریف کواچی و آمدی کولیبالی متوفی) تا تأمین مالی تروریسم و ​​عضویت در یک سازمان تروریستی روبرو است. آنها به قاضی گفتند که به س theالات دادگاه پاسخ خواهند داد.

دادگاه به مدت 10 هفته ادامه خواهد داشت و به طور کامل فیلمبرداری می شود. فیلمبرداری از جلسات حقوقی در فرانسه ممنوع است ، اما استثنائاتی در موارد با اهمیت استثنایی وجود دارد.

در ژانویه سال 2015 ، حملات به مقر مجله طنز فرانسوی Charlie Hebdo ، افسران پلیس و یک سوپرمارکت کوشر منجر به کشته شدن 17 نفر در پاریس طی سه روز شد. افراد مسلح در درگیری با پلیس کشته شدند.

روز چهارشنبه ، چارلی ابدو ، معروف به شوخ طبعی حاشیه ای و تحریک آمیز ، با انتشار ویژه ای کارتون های حضرت محمد (ص) را که پنج سال پیش خشونت های اسلام گرایان را در پایتخت فرانسه به وجود آورد ، بازنشر داد.

اخبار مرتبط  بریتیش کلمبیا رسماً GLORY HOLES را برای داشتن رابطه جنسی ایمن تر در زمان کروناویروس تأیید می کند - RT World News
همچنین در rt.com
شارلی ابدو برای چاپ مجدد کارتون های حضرت محمد در روز حمله به اسلامگرایان مجله طنز فرانسه به محاکمه می رودما هرگز دراز نخواهیم کشید. ما هرگز تسلیم نخواهیم شد “ Laurent ‘Riss’ Sourisseau ، سردبیر مجله ، در توضیح این اقدام نوشت.

نقاشی های مورد بحث برای اولین بار در یک مجله دانمارکی در سال 2005 منتشر شد و از آن زمان باعث بحث و جدال بزرگ شده است ، زیرا هرگونه تصویرگری از پیامبر کفر تلقی می شود.

امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، از محکوم کردن کارتون های حضرت محمد (ص) خودداری کرد. وی در هنگام بازدید از بیروت ، پایتخت لبنان ، گفت که فرانسه آزادی مطبوعات دارد و قضاوت درباره انتخاب سردبیر توسط روزنامه نگاران بر عهده رئیس جمهور نیست.

در فرانسه آزادی کفر وجود دارد که به آزادی وجدان وابسته است. من اینجا هستم تا از همه این آزادی ها محافظت کنم. در فرانسه ، می توان رئیس جمهور ، استانداران ، توهین به مقدسات را مورد انتقاد قرار داد.

“طنز گفتمان نفرت نیست” ماکرون گفت ، 12 کارمند کشته شده شارلی ابدو و سایر قربانیان به یادگار مانده است.

نخست وزیر فرانسه ژان کاستکس با شنیدن توئیتی کوتاه از این مجله از شروع جلسات دادرسی استقبال کرد. “همیشه چارلی” آی تی خواندن.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *