محققان ادعا می کنند آزمایش جدید خون می تواند 5 نوع سال سرطان را قبل از روش های فعلی تشخیص دهد – RT World News

پس از یک دهه تحقیق و توسعه ، آزمایش خون جدیدی تولید شده است که می تواند پنج نوع سرطان سال قبل از آزمایش های موجود در حال حاضر را تشخیص دهد ، بقای آینده در بیماران را تا حد زیادی افزایش می دهد.

سازندگان این آزمایش با نام PanSeer هشدار داده اند که پیش بینی سرطان بعید نیست ، اما می تواند افراد بدون علامت را از رشد سرطانی بسیار زودتر از روشهای فعلی هشدار دهد.

آزمایش جدید مبتنی بر یک فرآیند بیولوژیکی به نام آنالیز DNA متیلاسیون است ، که امضاهای DNA خاصی را که با اشکال مختلف سرطان از جمله معده ، مری ، روده بزرگ ، ریه ها و کبد مطابقت دارد شکار می کند.
همچنین در rt.com
دانشمندان روسی روش “پیشگامانه” را برای فریب سیستم ایمنی و موثرتر ساختن نانو مواد مخدر ایجاد می کننداین تحقیق بر روی یک مطالعه 10 ساله از 120000 نفر در چین بین سالهای 2007 و 2017 انجام شده است ، با تمرکز بر نمونه های خون گرفته شده از 600 نفر در فواصل منظم.

از این گروه نمونه شرکت کنندگان ، در نهایت 191 نفر مبتلا به سرطان تشخیص داده شدند. دانشمندان از آزمایش جدید برای تجزیه و تحلیل نمونه ها از چهار سال قبل از تشخیص استفاده کرده و در 91 درصد از شرکت کنندگان که در زمان برداشتن آنها بدون علامت بودند ، سرطانها را تشخیص دادند.

اخبار مرتبط  میا خلیفه پس از ایجاد غول پورنو BangBros پاسخ می دهد که وب سایت "حقایق" را به ستیزه جویی در ستاره سابق می اندازد - RT World News

“هدف نهایی انجام آزمایش خون مانند این به طور معمول در طول معاینه سالانه سلامت است ،” گفت: کون ژانگ ، رئیس صندوق مهندسی UCSD.

“اما توجه فوری این است که مبتنی بر سابقه خانوادگی ، سن یا سایر عوامل خطر شناخته شده ، افراد در معرض خطر بالاتر را آزمایش کنیم.”
همچنین در rt.com
ردیاب جدید سرطان که 10 برابر حساس تر از روش های فعلی است می تواند راه را برای آزمایش در خانه هموار کندنویسندگان هشدار داده اند که قبل از اینکه روش جدید برای استفاده گسترده بالینی در نظر گرفته شود ، آزمایش بیشتری در یک بازه زمانی طولانی تر مورد نیاز است.

تشخیص زودرس برای بهبود میزان بقا بسیار مهم است زیرا اجازه می دهد تا مداخله مانند جراحی ، شیمی درمانی و هورمون درمانی قبل از شروع تومورها در سایر نقاط بدن بیمار گسترش یابد. سرطان از هر لحاظ تقریباً 10 میلیون مرگ در سال در سراسر جهان را شامل می شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *