محققان استنفورد واکسن Covid-19 نانوذره تک دوزی تولید می کنند که نیازی به ذخیره سازی سرما ندارد – RT World News

محققان با موفقیت یک واکسن نانو ذره Covid-19 را آزمایش کرده اند ، که به نظر می رسد هنوز هیچ یک از عوارض جانبی یا مشکلات توزیع نسل فعلی واکسن های مورد استفاده را نداشته باشد.

دانشمندان آزمایشگاه بیوشیمیست دانشگاه استنفورد ، پیتر اس. کیم ، قبلاً در هنگام ابتلا به بیماری ویروس کرونا ، روی واکسن هایی مانند ابولا ، اچ آی وی و آنفلوانزای همه گیر کار می کردند و آنها به سرعت تمام تلاش خود را برای مبارزه با آفت جدید به کار گرفتند.

این تیم قبلاً واکسن جدید امیدوار کننده ای را تولید و آزمایش کرده است که می تواند راه حل بسیاری از موارد ناامیدکننده تلاش های واکسیناسیون جهانی باشد.
همچنین در rt.com
تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا واکسیناسیون Moderna Covid-19 را تأیید می کندوی گفت: “هدف ما ساختن واكسن تك تكی است كه برای ذخیره سازی و حمل و نقل به زنجیر سرد نیاز ندارد. اگر ما در انجام آن موفق هستیم ، باید ارزان هم باشد ، “ گفت: کیم ، استاد بیوشیمی در دانشگاه.

“جمعیت هدف برای واکسن ما کشورهای کم درآمد و متوسط ​​هستند.”

خود نانوذرات با پروتئینهای مشابهی روبرو می شوند که ویروس کرونا را “تاجی” می دهند که نام آن از آن گرفته شده است و به آنها اجازه می دهد وارد سلولهای انسانی شود و آنها را آلوده کند و دستگاه های سلولی را در داخل هواپیما ربوده تا ویروس خود را تکثیر کند.

واکسن های نانوذرات اغلب به همان اندازه آزمایش های مبتنی بر ویروس موثر هستند ، در حالی که با مشکلات کمتری روبرو می شوند.

اخبار مرتبط  امارات متحده عربی پس از راه اندازی موفقیت آمیز رآکتور ، اولین کشور عربی است که توان هسته ای را مهار کرده است - RT World News

به عنوان مثال ، واکسن های نانوذرات می توانند سریعتر تولید شوند ، برای تحویل به مراکز ایمن سازی به زنجیره تأمین ذخیره سازی سرد نیاز ندارند ، احتمال عوارض جانبی کمتری دارند و در صورت برنامه ریزی ، می توانند با هزینه کمتری تولید شوند.

نتایج اولیه آزمایشات واکسن روی موش ها نشان می دهد که تلقیح نانوذرات استنفورد ممکن است تنها پس از یک دوز ، مصونیت ایجاد کند.
همچنین در rt.com
خانواده پس از فلج شدن پزشک جوان پس از واکسن Pfizer Covid-19 در مکزیک ، خواستار تحقیقات بیشتر شدندمحققان امیدوارند که شکل نهایی واکسن در دمای اتاق قابل نگهداری باشد و حتی ممکن است به صورت پودر توزیع شود که در صورت دستیابی به آن ، انتقال آن به سرتاسر جهان بسیار ساده تر است.

بسیاری از واکسن های تولید شده در حال حاضر ، مانند واکسن های تولید شده توسط Pfizer / BioNtech و Moderna ، باید در دمای 8 تا -70 درجه سانتیگراد (46 تا -94 درجه فارنهایت) نگهداری شوند ، که به منظور گسترش زیرساخت های پیشرفته سردخانه ضروری است. ، بخشهای محروم یا دور از زمین را از واکسن قطع کند.

“[We] فکر می کنم این یک نقطه شروع جامد برای یک رژیم واکسن تک دوز است که متکی به استفاده از ویروس برای تولید آنتی بادی های محافظتی پس از واکسیناسیون نیست ، “ ابیگل پاول ، نویسنده ارشد ، می گوید.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *