محققان می دانند که چگونه می توانند کلیدها را از سر و صدایی که در قفل ها ایجاد می کنند ، کلون کنند – RT World News

صدای ویژه ای که کلید هنگام کشیدن به قفل ایجاد می کند ، اکنون می تواند برای کلون کردن آن مورد استفاده قرار گیرد و این امکان را برای هکرها فراهم می کند که بتوانند قفل ها را فقط با یک تلفن هوشمند و یک نرم افزار رایانه باز کنند.

از طریق مطالعه استنتاج کلید فیزیکی مبتنی بر آکوستیک ، محققان به سرپرستی دانشمند رایانه Soundarya Ramesh در دانشگاه ملی سنگاپور راهی برای چرخش یافتند “اطلاعاتی از محیط فیزیکی که به نظر می رسد فایده ای ندارد” به روشی که در حال تغییر بازی است برای باز کردن بسیاری از درهای جهان.

صداى كليدى كه به قفل فشار سنج پين سوق داده شده ، ترتيب و ابعاد قفل گفته شده را نشان مي دهد.

در قفل های استاندارد حلقوی پین استاندارد ، کلیدها با استفاده از قیرها (لبه های فشرده شده کلید) برای پیمودن درست و باز کردن قفل ، با پین های داخل درگیر می شوند و یک سری منحصر به فرد از صداهای کلیک را در این فرآیند تولید می کنند. با ضبط و نقشه برداری از این سری صداها ، با استفاده از زمان بندی کلیکها برای خالی کردن سکنه ها ، می توان مشخصات خشن کلید را استنباط کرد و چندین کلید تست را برید.

محققان اعتراف می كنند كه این روش به مراتب تجهیزات بیشتری نسبت به روشهای استاندارد چیدن قفل احتیاج دارد ، اما رویكرد دست دست ممكن است بهتر زیرآبها را مخفی كند ، خصوصاً در جاسوسی های پرمصرف ، كه به عقیده آنها این سناریو به مراتب بیشتر برای استفاده در آینده است. دزدی روزمره

اخبار مرتبط  گروه حمل و نقل ایالات متحده برای مشاجره در مورد اختلاف مسافر چینی به BLOCK پروازهای مسافر چینی را تنظیم کرده است - RT World News
همچنین در rt.com
اسرار خفیف به عنوان حیوانات مومیایی شده مصر باستان به صورت دیجیتالی “بدون پرده” با تکنیک جدید فاش شدمحققان با استفاده از این سیستم موسوم به SpiKey می توانند کلیدهای کلون احتمالی را فقط به سه نامزد محدود کنند ، که یکی از آنها کار می کرد. 586،584 ترکیب کلیدی ممکن برای قفل شش پین وجود دارد که 56 درصد از آنها در برابر حمله SpiKey آسیب پذیر هستند. از میان این 330،424 ترکیب ، 94 درصد می تواند به کمتر از 10 کلید نامزد کاهش یابد.

با این حال ، کلید اصلی باید وارد شود و صدای آن در صدا با کیفیت بالا ضبط شود تا کار کند ، و سیستم فقط با قفل های پین پمپ کار می کند ، اگرچه این موارد حتی امروزه کاملاً گسترده هستند.

محققان در مقاله خود گزارش می دهند: “SpiKey ذاتاً مزایای بسیاری درمورد حملات چیدن قفل از جمله پایین آوردن تلاش مهاجم برای فعال کردن یک حمله کننده برای حمله بدون ایجاد سوء ظن ، فراهم می کند.”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *