محققان می گویند که آنها دریاچه های نمکی را در زیر یخ قطبی سیاره قرمز پیدا کردند – اخبار جهانی RT

در حالی که محققان ایتالیایی از کشف چندین جسم آب مایع در زیر کلاه های یخی قطب جنوب خبر دادند ، برنامه های ایلان ماسک برای استعمار مریخ به ضرب گلوله کشته شد.

اطلاعات ارسالی توسط کاوشگر Mars Express آژانس فضایی اروپا (ESA) قبلاً به آب مایع در پایه منطقه Ultimi Scopuli اشاره کرده است. بر اساس مطالعه جدیدی که روز دوشنبه در مجله Nature Astronomy منتشر شد ، اکنون سه بدن دیگر آب در این نزدیکی یافت شده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=Am0yFQJIGOs

محققان دانشگاه Roma Tre در ایتالیا از روشهای پردازش سیگنال که به طور معمول در صفحات یخ قطبی روی زمین مانند قطب جنوب ، کانادا و گرینلند استفاده می شود ، برای تجزیه و تحلیل داده های ارسال شده توسط رادار پیشرفته مریخ برای زیرسطحی و صداگذاری یونوسفر (MARSIS) استفاده کردند.

اولین مخزن زیرزمینی توسط MARSIS در سال 2018 پیدا شد. اطلاعات اضافی دریاچه ای به ابعاد حدود 20 در 30 کیلومتر را نشان می دهد که توسط چندین مخزن کوچک احاطه شده است.

“ما پیشنهاد می کنیم که آبها نمکهای پره کلره هایپرسالین هستند ، که در مناطق قطبی مریخ شناخته می شوند و تصور می شود برای مدت طولانی در مقیاس زمین شناسی در دمای زیر یوتکتیک زنده بمانند.” مطالعه جدید می گوید به زبان ساده ، این بدان معنی است که آنها به اندازه کافی نمک هستند که حتی در دمایی که می توان آب را یخ زد ، به یخ تبدیل نمی شوند.
همچنین در rt.com
مریخ از یک “سیستم آب زیرزمینی در کل سیاره” برخوردار بود“در حالی که امروزه امکان پایدار ماندن آب در سطح وجود ندارد ، اما نتیجه جدید این امکان را فراهم می کند که یک سیستم کامل دریاچه های باستانی ممکن است در زیر زمین ، شاید میلیون ها یا حتی میلیاردها سال قدمت وجود داشته باشد.” ESA در بیانیه ای اعلام کرد که این مطالعه را اعلام کرده است.

دسترسی به این دریاچه های زیرزمینی اگرچه کاملاً دشوار است “مکانهای ایده آل برای جستجوی شواهدی از زندگی در مریخ” آژانس فضایی اضافه کرد.

جدیدترین داده ها یک گام قابل توجه از مطالعه سال 2019 است که همچنین از داده های مدارگرد Mars Express برای ترسیم سیستم آب زیرزمینی مریخ استفاده کرده است. این یافته ها بر اساس تصاویر راداری بود که ویژگی هایی را می توان ایجاد کرد که فقط به وسیله آب ایجاد می شوند ، مانند دره ها و کانال ها در دیواره های دهانه ، یا دلتاها که تصور می شود در اثر بالا آمدن و پایین آمدن سطح آب ایجاد شده اند.

اخبار مرتبط  هواپیمای جنگنده MiG-21 صربستان در حین پرواز عادی در حوالی روستا سقوط می کند ، گفته می شود 1 خلبان کشته و 1 مفقود شده است - RT World News
همچنین در rt.com
Water on Mars تصویر شده: ESA تصاویر باورنکردنی از دهانه یخی مریخ را به اشتراک می گذارداکنون بیشتر مریخ خشک است ، اما آب به صورت یخ در کلاهک های قطبی سیاره ، به ویژه در جنوب ، زنده مانده است. در دسامبر 2018 ، ESA تصاویر کامپوزیتی از دوربین استریو با وضوح بالا Mars Express روی کاوشگر را به اشتراک گذاشت ، که یک “دام یخی” به عرض 82 کیلومتر و عمق دو کیلومتر در داخل دهانه کورولف ، در منطقه مریخی Olympia Undae را نشان می دهد.

الون ماسک ، مدیر عامل SpaceX صریحاً در برنامه های خود برای ارسال انسان به مریخ اظهار صراحت کرده است و به عنوان اثبات مفهوم ، تسلا رودستر را در فوریه 2018 به سیاره سرخ پرتاب می کند. این شرکت در حال کار بر روی یک کشتی بین سیاره ای استارشیپ است که قصد دارد تا سال 2022 بر روی مریخ فرود بیاید. قسمت اصلی این است که می توان از زندگی مأموریت پشتیبانی کرد – چیزی که وجود آب مایع می تواند به شدت به آن کمک کند.
همچنین در rt.com
ایلان ماسک مأموریت “باشکوه” مریخ را اعلام می کند – اما اعتراف می کند که استعمارگران تقریباً قطعاً خواهند مردESA مارس اکسپرس را در ژوئن 2003 ، سوار بر موشک روسی Soyuz-FG / Fregat از بایکونور در قزاقستان پرتاب کرد. این کاوشگر در دسامبر همان سال مدار خود را طی کرد و از آن زمان تاکنون اطلاعات را دوباره ارسال می کند. همچنین شامل یک فروند ناو به نام Beagle 2 بود که قرار بود داده ها را از سطح زمین جمع آوری کند ، اما به درستی قابل استقرار نبود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *