محقق ادعا می کند: “ممکن است در 5 تا 10 سال آینده نشانه هایی از زندگی در سیارات دیگر پیدا کنیم” به لطف تلسکوپ قدرتمند جدید – RT World News

به گفته کاپریس فیلیپس ، دانشجوی دکترای دانشگاه ایالتی اوهایو ، تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) ناسا ، جانشین هابل ، می تواند علائم حیات را در پنج تا 10 سال آینده در سیارات دیگر تشخیص دهد.

پس از سالها تأخیر ، اکتبر 2021 آغاز به کار کرد ، بر اساس محاسبات اولیه ، تلسکوپ جدید برش می تواند بشریت را در کمتر از 60 ساعت علائم حیات را در سیارات دوردست تشخیص دهد.

“آنچه واقعاً مرا در مورد نتایج شگفت زده کرد این است که ممکن است در 5 تا 10 سال آینده واقعاً نشانه هایی از حیات را در سیارات دیگر پیدا کنیم.” کاپریس فیلیپس ، دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایالتی اوهایو گفت.
همچنین در rt.com
ستاره شناسان 1000 دنیایی را که می توانند زمین را “ببینند” فهرست می کنند – و کاندیدای استعمار احتمالی هستندفیلیپس قرار است روز یکشنبه در نشست آوریل 2021 APS شرکت کند تا به طور دقیق در مورد چگونگی تشخیص چشم جدید در آسمان از علامت گذاری زیستی در سیارات کوتوله گازی دوردست که شامل هر دو ابرخاکی و مینی نپتون است ، صحبت کند.

فیلیپس محاسبه کرد که به محض عملیاتی شدن تلسکوپ فضایی جیمز وب پس از پرتاب انتظار می رود در ماه اکتبر ، فقط در چند مدار بتواند امضای آمونیاک را در تقریباً شش سیاره کوتوله گاز کشف کند.

وجود آمونیاک تنها یکی از علامت های زیستی بالقوه است که متخصصان نجومی در جستجوی ادامه حیات در سایر نقاط جهان در نظر می گیرند ، اما وضوح و حساسیت مادون قرمز بهبود یافته JWST و گستره وسیع تری از سنسورهای دوربرد تحقیقی ، یک دید بی سابقه از جهان در اطراف انسان را فراهم می کند. ما

اخبار مرتبط  واحد ضد تروریستی فرانسه در مالی در حادثه اتوبوس غیرنظامی را به قتل می رساند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
“هیچ نمایش آتش بازی خاکی نمی تواند رقابت کند”: پرتوهای هابل فیلم غیر واقعی انفجار ابرنواختر را در فاصله 70 میلیون سال نوری بازمی گرداندکوتوله های گازی در میان بسیاری از مدعیان هستند که می توانند اولین زندگی انسانی را که ممکن است خارج از نقطه آبی رنگ پریده ما واقع شود ، میزبانی کنند و JWST می تواند ابزاری باشد که ما را وارد دوره جدید اکتشافات فضایی می کند.

فیلیپس و همکارانش بر اساس برآورد پوشش ابر ، ترکیب شیمیایی و شرایط جوی ، در حال حاضر لیستی از رقیبان برتر تلسکوپ بسیار پیشرفته برای بازرسی تهیه کرده اند.

“بشر این س questionsالات را تأمل کرده است ، … آیا ما تنها هستیم؟ زندگی چیست؟ آیا زندگی در جاهای دیگر شبیه ماست؟ ‘” فیلیپس می گوید

“تحقیقات من نشان می دهد که برای اولین بار ، ما دانش علمی و توانایی های فن آوری داریم که واقعاً شروع به یافتن پاسخ این سوالات می کنیم.”

JWST با مشاهده کهکشانهای دور و سایر اجرام از راه دور موجود در جهان گسترده به گذشته دور نگاه می کند ، بنابراین حتی اگر بلافاصله طرح های زندگی بیگانه را پیدا نکند ، به بشریت کمک می کند تا به س questionsالات اساسی دیگر در مورد مبدا و طبیعت پاسخ دهد. از جهان

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *