محکوم سری لانکا در محکومیت به اعدام به جرم قتل سوگند به عنوان نماینده مجلس در میان مخالفتهای مخالف (ویدئو) – اخبار جهانی RT

مردی که به جرم قتل به اعدام محکوم شد ، اولین محکومری است که در پارلمان سریلانکا کرسی نشسته است. در حالی که او سوگند یاد کرد ، تعدادی دیگر از قانونگذاران در اعتراض بیرون رفتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، پس از آنکه دادگاه حکم داد وی می تواند کرسی نمایندگی خود را بدست آورد و پس از جلسه روز بازگشت ، پرمالال جیاساكارا از زندان به پارلمان اسكورت شد. قانونگذاران مخالفت هنگام سوگند دادن 45 ساله ، زخمی شدند ، در حالی که چندین نفر از آنها دست به یک راهپیمایی زدند.

این سیاستمدار ، از حزب حاکم سری لانکا Podujana Peramuna (SLPP) ، یک ماه پیش به جرم قتل یک فعال مخالف پس از آتش سوزی در مرحله ای که توسط یک حزب رقیب در ژانویه 2015 ایجاد شده بود ، محکوم شد. دادگاه عالی راتناپورا وی را در به اتهام تیراندازی به یک نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر.

محکومیت و حکم وی پس از نامزدی های نظرسنجی 5 آگوست صادر شد و او توانست در انتخابات شرکت کند.

اخبار مرتبط  سوئد با استفاده از قلاب های یخی و ظروف حمل و نقل به عنوان سرریز مورگان به علت مرگ Covid-19 - RT World News
همچنین در rt.com
“سریلانکا در تلاطم سیاسی در حالی که ایالات متحده ، چین ، هند برای جزیره با موقعیت استراتژیک می جنگند”پارلمان جدید اولین جلسه خود را در 20 آگوست برگزار کرد ، اما مقامات زندان حاضر به بیرون آمدن وی نشدند. روز دوشنبه ، دادگاه تجدیدنظر حکم داد که وی می تواند از حقوق خود به عنوان نماینده استفاده کند.
Jasasekara همچنین از محکومیت خود و حکم اعدام تجدید نظر کرده است. از سال 1976 تاکنون هیچکس در سریلانکا اعدام نشده است.

اگرچه وی تنها قانونگذار اسکورت شده از زندان به پارلمان در این کشور نیست. وزیر سابق استان شرقی ، سیوانساتورای چاندراکانتان ، که در انتخابات اوت به عنوان نماینده پارلمان انتخاب شد و منتظر محاکمه به جرم قتل است ، برای جلسات قانونگذاری آورده شده است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *