مخارج نظامی سالانه ارتش در بالاترین نقطه در یک دهه قرار دارد – SIPRI – RT World News

براساس داده های ارائه شده از سوی SIPRI ، ایالات متحده همچنان به عنوان نیروی محرکه افزایش هزینه های نظامی ارتش با هزینه 732 میلیارد دلار در سال گذشته ، با چین بسیار در جایگاه دوم و هند در رده های بعدی قرار دارد.

داده های تازه منتشر شده از سوی موسسه تحقیقات بین المللی صلح استکهلم (SIPRI) نشان می دهد که هزینه های نظامی جهانی در سال 2019 در مقایسه با سال گذشته 3.6 درصد رشد داشته و به یک ذهنیت فاحش به 1917 میلیارد دلار رسیده است که به بزرگترین رشد سالانه خود از سال 2010 تبدیل شده است.

اگرچه افزایش در هزینه های نظامی ایالات متحده – که 5.3 درصد افزایش یافته است – در میان سایر مخارج برتر بزرگترین نبود ، اما حجم ناچیز هزینه های نظامی واشنگتن از سایر کشورها با مایل فاصله دارد.

با 732 میلیارد دلار هزینه در سال 2019 ، ایالات متحده 38 درصد از هزینه های ارتش جهانی را به خود اختصاص داده است. چین که هزینه های نظامی خود را 5.1 درصد افزایش داده است ، هنوز مسیری طولانی را برای رسیدن به واشنگتن در پیش گرفته است – در حالی که 261 میلیارد دلار فریب خورده است ، اما این رقم تقریباً سه برابر کمتر از ایالات متحده است.
هند که سال گذشته در رده چهارم قرار گرفت ، با افزایش 6.8 درصدی سالانه به صدر جدول صعود کرد و این هزینه های نظامی خود را به 71.1 میلیارد دلار رساند.

اخبار مرتبط  WHO دعوت نشده است؟ سازمان بهداشت جهانی به دنبال شرکت در تحقیقات چین در مورد منشا Covid-19 است - RT World News

“تنش ها و رقابت هند و پاکستان و چین از مهمترین عوامل افزایش هزینه های نظامی آن است.” سیمون وزمن ، محقق ارشد SIPRI ، گفت.

مخارج پاکستان 10.3 میلیارد دلار است. SIPRI خاطرنشان كرد كه از سال 2010 70 درصد افزایش یافته است.

روسیه پس از عدم کسب رتبه پنجم در سال گذشته ، چهارمین اسپینر بزرگ در سال 2019 بود. مخارج نظامی مسکو با 4.5 درصد افزایش و 65.1 میلیارد دلار بود.
عربستان سعودی پنج کشور برتر را به خود اختصاص داد ، که تقریباً دو سوم (62 درصد) از هزینه های نظامی جهانی را تشکیل می دهند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *