مخالفت کانادایی در حالی که ترودو به خشونت در مورد کارتون های محمد پاسخ می دهد ، ابراز خشم می کند و می گوید آزادی بیان باید حد مجاز داشته باشد – RT World News

ارین اوتول ، رهبر حزب مخالف کانادا ، از حمایت جدی جاستین ترودو از “آزادی بیان” در برابر حملات اسلامگرایان بر سر کارتون های محمد وحشت زده شد و گفت نخست وزیر در حال تخریب ستون دموکراسی است.

“این بسیار ناراحت کننده است که نخست وزیر این سیگنال را ارسال کند که از آزادی بیان محافظت نمی کند” اوتول گفت شنبه در توییتر.

این یکی از ارکان دموکراسی ما است و بدون آن ، ما به جهل فرو می رویم.

سرزنش اتول یک روز پس از آن صورت گرفت که ترودو به سوالی درباره حق نمایش کاریکاتور پیامبر محمد (ص) پاسخ داد و گفت: “ما به خودمان مدیون هستیم که با احترام به دیگران رفتار کنیم و به دنبال جبران خودسرانه یا غیر ضروری کسانی نیستیم که با آنها یک جامعه و یک سیاره را دوست داریم.”

ما همیشه از آزادی بیان دفاع خواهیم کرد ، اما آزادی بیان بدون محدودیت نیست.

ترودو اظهارات خود را در میان موجی از حملات تروریستی در فرانسه بیان کرد ، که در اوایل این ماه با سربریدن یک معلم مدرسه آغاز شد که کارتون های کلاس خود از پیامبر اسلام (ص) را به عنوان بخشی از بحث آزادی بیان نشان داده بود. این کاریکاتورها برای اولین بار توسط مجله طنز “شارلی ابدو” منتشر شده بود ، و باعث خشم مردم جهان اسلام و حمله تروریستی 2015 که منجر به کشته شدن 12 نفر در دفتر مجله طنز در پاریس شد.
همچنین در rt.com
مقاله دانمارکی ، که برای اولین بار کاریکاتورهای محمد را در سال 2005 منتشر کرد ، از چاپ کاریکاتورهای پیامبر به دلیل نگرانی در مورد ایمنی خودداری می کندرئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون ، هفته گذشته با دفاع از حقوق آزادی بیان به قتل معلم مدرسه پاسخ داد و منجر به تحریم محصولات فرانسوی توسط ترکیه و سایر کشورهای مسلمان شد.

کانادا ارتباطات شدیدی با فرانسه دارد. در واقع ، فرانسه زبان مادری 7.2 میلیون کانادایی یا 21 درصد از جمعیت این کشور است. کانادا همچنین میزبان بیش از 1 میلیون مسلمان است.

ترودو حملات تروریستی این ماه را فراخوانی کرد “غیرقابل توجیه” اما به نظر می رسید که از ماکرون فاصله می گیرد. “در یک جامعه متکثر ، متنوع و محترمانه مانند جامعه ما ، ما خود را مدیون هستیم که از تأثیر کلمات ، اقدامات ما بر دیگران ، به ویژه این جوامع و جمعیتی که هنوز هم تبعیض زیادی دارند ، آگاه شویم.” او گفت.

اخبار مرتبط  اخترشناسان عکسهای منحصر به فردی از دیسک های تشکیل دهنده سیاره از راه دور ایجاد می کنند - RT World News
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید می تواند شوک مسلمانان را نسبت به کارتون های پیامبر اسلام “درک” کند ، اما اصرار دارد که خشونت غیرقابل توجیه استنظرات ترودو در داخل و خارج از کشور با انتقاداتی روبرو شد. روزنامه نگار کبک ، بنوئت دوتریزاک گفت: ترودو باید پس از اظهارات خود مجبور به استعفا شود “او را در کنار بدترین اسلام گرایان قرار دهید.” او اضافه کرد، “ما قبلاً می دانستیم كه او قضاوت بدی دارد ، اما حالا او خیلی دور شده است.”

برایان لیلی ، ستون نویس تورنتو سان ، گفت که ترودو موفق به دادن نتیجه نشد “تمام نفس” دفاع از حقوق بیان آزاد که به همه کانادایی ها اعطا شده است. “کاری که جاستین ترودو در این هفته انجام داد این بود که او موافق آزادی بیان یا آزادی بیان است تا زمانی که کسی آسیب نبیند – یا تا زمانی که افرادی را که ممکن است با خشونت رفتار کنند ، آزرده نکنید.” لیلی نوشت.
همچنین در rt.com
“ما در جنگ هستیم”: وزیر کشور فرانسه گفت کشور باید حملات تروریستی بیشتری را که توسط “ایدئولوژی اسلام گرایانه” تقویت می شود ، انجام دهداین جنجال ابروها را تا هندوستان بالا برد ، جایی كه كانگانا رانوت بازیگر بالیوود ترودو را به دلیل عدم دفاع از حقوق آزادی بیان مورد انتقاد قرار داد. “اگر مجازات هر جنایت کوچک سر بریدن یکدیگر است ، پس چرا (آیا) ما به نخست وزیر یا هر قانون و نظمی نیاز داریم؟” او توییت کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *