مدیر بعد از اخراج کارمند مخالف رویداد طرفدار دگرباش جنسی – تا دو سال در پشت میله ها روبرو می شود – RT World News

یک مدیر IKEA HR در لهستان به اتهام نقض حقوق مذهبی یک کارمند استناد به کتاب مقدس ، متهم شده است که پس از امتناع از تأیید یک رویداد طرفدار دگرباش جنسی ، اخراج شد. حالا مدیر می تواند پشت میله های زندان پایان یابد.

دادستان ناحیه ورشو-پراگا با بیان اینکه این شخص بر اساس دین به حقوق کارمند نقض کرده است ، تصمیم گرفته است اتهاماتی را علیه مدیر که هویت وی فاش نشده است ، تحت پیگرد قرار دهید. تصمیم اخراج کارمند بر این اساس بود “ارزیابی و تعصب دلخواه” نسبت به مردی که ابراز “مسیحی” اضافه شده است. اکنون ، این فرد می تواند بین جریمه نقدی و دو سال حبس روبرو شود.
همچنین در rt.com
یک فعال حقوق بشر LGBT به دلیل رنگ آمیزی نماد “بانوی ما” در رنگین کمان غرور همجنسگرا دستگیر شداین جنجالها به ژوئن گذشته باز می گردد ، هنگامی که فروشگاه مبلمان و کالاهای خانگی سوئد تصمیم گرفت تا با برگزاری رویدادی در حمایت از روز جهانی مبارزه با هوموفوبیا ، Transphobia و Biphobia ، به بحث و گفتگوی عمومی درباره حقوق LGBT در لهستان بپردازد و با مردم LGBT ابراز همبستگی کند.

این شرکت همچنین از کارکنان محلی خود خواسته است تا با افراد دگرباشان جنسی همبستگی نشان دهند و همچنین در این رویداد شرکت کنند. این ایده با مردی به نام Tomasz K. که تصمیم به اعتراض خود را در چت شرکتی مطرح کرده بود ، خوب پیش نیامد. براساس برخی گزارش های رسانه ای ، كاتولیك برخی آیات خاص كتاب مقدس را استناد می كند كه گفته می شود همجنسگرایان سزاوار مرگ هستند و “خون آنها بر آنها” تا به نوعی نکته خود را ثابت کند

این کافی بود که مدیریت شرکت او را اخراج کند ، و این استدلال کرد که آنها باید نسبت به واکنش نشان دهند “خطر نقض عزت سایر کارمندان.” اما دادستان ، استدلال IKEA را با گفتن سخنان Tomasz K رد نکرده است “حمله به یک شخص خاص از میان همکارانش ، اما پاسخی به عملکرد کارفرما.”

در حال حاضر ، IKEA بیانیه کوتاهی را به AP ارسال کرده است که عهده دار آن است “همه کمک و پشتیبانی را به همکار متهم ما ارائه دهید.” این پرونده قبلاً توجه بسیاری از مردم در لهستان را جلب کرده بود ، از جمله وزیر دادگستری و دادستان کل Zbigniew Ziobro ، که تصمیم فروشندگان را برای اخراج کارمند می نامید “کاملاً رسوا” با این وجود ، در ماه آگوست گذشته ، بازرس کارگری لهستان هیچ نقض حقوق در اقدامات IKEA پیدا نکرد.

اخبار مرتبط  ترکیه می گوید اتحادیه اروپا خواستار تحریم های قبرس "قطع شده از واقعیت" است - RT World News
همچنین در rt.com
اسقف اعظم کاتولیک لهستان در بحث LGBT علیه “توتالیتاریسم ایدئولوژیک” خواستار استزیوبرو یکی از سیاستمداران محافظه کار است که جنبش دگرباش جنسی در حال رشد در لهستان را خطری برای هویت کشور می داند. وی پیشتر این پرونده را اینگونه توصیف کرده بود “خشونت قانونی و اقتصادی علیه کسانی که نمی خواهند ارزش های فعالان طرفدار دگرباش جنسی را به اشتراک بگذارند.” معاون او ، مارسین رومانوسکی ، همچنین خرده فروش سوئدی را به خاطر این مورد سرزنش کرد “ترویج ایدئولوژی LGBT” و همچنین به مشارکت در “انقلاب تهاجمی که سنت ما را از بین می برد.”

کلیسای کاتولیک لهستان همچنین با انتقاد از خرده‌فروش سوئدی در مورد اختلاف بین IKEA و محافظه کاران لهستان ، تأکید کرد. کلیسا افزود که دریافت کرده است “سیگنال های مزاحم” در باره “تلاش سایر شرکت ها برای تبلیغ ایدئولوژی دگرباشان جنسی” با پشتیبانی برخی “فعالان خارجی”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *