مدیر کل گفت: جهان باید در ماه ژانویه به “دقت گوش کرده” به توصیه های كروناویروس WHO ، اشاره كند – RT World News

کشورهایی که توصیه های WHO را در پایان ژانویه نادیده گرفته اند ، در مقابله با بیماری همه گیر Covid-19 موفق تر عمل نکردند ، مدیر آن هشدار داد ، زیرا هم این سازمان و هم رهبران جهان برای انتقاد از بحران با انتقاد روبرو هستند.

“در 30 ژانویه ما بالاترین سطح اضطراری جهانی را در Covid-19 اعلام کردیم […] در آن زمان ، همانطور که ممکن است به یاد داشته باشید ، فقط 82 مورد در خارج از کشور وجود داشته است. هیچ موردی در آمریکای لاتین یا آفریقا ، فقط 10 مورد در اروپا وجود ندارد. هیچ موردی در سایر نقاط دنیا وجود ندارد. بنابراین جهان باید با دقت به WHO گوش فرا می داد ، “ دبیرکل سازمان بهداشت جهانی دکتر تودروس ادانانوم قبرسیوس روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی مجازی اظهار داشت.

https://www.youtube.com/watch؟v=YJheomPlqAQ

وی افزود که کشورهایی که از توصیه های WHO پیروی کرده اند – با آزمایش گسترده جمعیت آنها و اجرای فناوری های ردیابی تماس – “در موقعیت بهتری نسبت به دیگران ،” اما این که سازمان جهانی بهداشت فقط در یک ظرفیت مشورتی فعالیت می کند و نمی تواند دولت را موظف به پیروی از توصیه های آن کند.

با این حال ، حتی به عنوان WHO اعلام کرد شیوع ویروس a “فوریت های بهداشت عمومی نگرانی بین المللی” در تاریخ 30 ژانویه ، منتقدین پیش از این ادعا می کردند که اعلامیه خیلی دیر شده است و جدی بودن بیماری همه گیر را نشان نمی دهند. علاوه بر این ، سازمان Tedros کمتر از دو هفته قبل به مردم اطمینان داد که ویروس نمی تواند از شخصی به فرد دیگر منتقل شود ، و حتی با افزایش عفونت در اواخر ژانویه و اوایل فوریه ، WHO اصرار داشت که ممنوعیت های مسافرتی – بخصوص مواردی که بر چین تأثیر می گذارد – باشد. “بی اثر” و تبلیغ کرد “ننگ”

در صحنه جهانی ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا یكی از بلندترین منتقدان سازمان جهانی بهداشت بوده است. ترامپ سازمان را متهم کرده است “به شدت سوء مدیریت و پوشاندن گسترش تاج ویروس” و تصمیم به برداشت نامحدود بودجه ایالات متحده گرفت.

اخبار مرتبط  دوترت پس از کمین و کشته شدن سربازان هنگام تحویل کمک Covid-19 - جنگ جهانی را تهدید می کند - RT World News
همچنین در rt.com
ترامپ در سطح جهانی به دلیل انکار منابع مالی به WHO در میان همه گیری Covid-19 سرزنش کردبا این حال واکنش ترامپ نیز مورد انتقاد قرار گرفته است. اگرچه وی ممنوعیت جزئی سفر در چین را در تاریخ 31 ژانویه به اجرا گذاشت ، مخالفان ترامپ می گویند او مرتباً از توجیهات اطلاعاتی در مورد میزان شیوع این سازمان غافل شد. گفتن مردم حتی در اواخر فوریه که “coronavirus در ایالات متحده بسیار کنترل می شود.” ترامپ همچنین به دلیل تاخیر دولتش در از بین بردن این طرح مورد انتقاد قرار گرفته است “میلیون ها” آزمایشات وعده داده شده در اوایل ماه مارس.

البته ، او تنها دولتی نیست که به دلیل اشتباهات کورو ویروسی مورد انتقاد قرار گرفت. در انگلیس نخست وزیر بوریس جانسون بخاطر برکناری اولیه این تهدید در رسانه ها شعله ور شده است. انگلستان در تعطیل کردن مشاغل و مراکز تجاری از همسایگان اروپایی خود عقب مانده بود ، در حالی که خود جانسون اصرار داشت که مدت ها بعد از توصیه رهبران در سراسر جهان در برابر این عمل دست به هم بزند. دولت انگلیس در یک لحظه مورد هجوم قرار گرفت “مصونیت گله” استراتژی ، که می توانست جمعیت را به صورت گسترده در معرض ویروس قرار دهد.

در سرتاسر جهان ، بیش از سه میلیون مورد Covid-19 ثبت شده است و بیش از 210،000 نفر جان باخته اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *