مرکل آلمان گفت: اتحادیه اروپا درباره فروش سلاح به ترکیه با ناتو و دولت جدید ایالات متحده گفتگو می کند – RT World News

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در پاسخ به فشار یونان برای تحریم تسلیحاتی در آنکارا گفت ، اتحادیه اروپا با متحدان در بلوک ناتو به رهبری ایالات متحده و دولت جدید ایالات متحده در مورد فروش سلاح به ترکیه مشورت خواهد کرد.

مرکل در پی اجلاس سران اتحادیه اروپا صحبت کرد ، که موافقت کرد تحریم های محدودی را علیه افراد ترکیه به دلیل اختلاف اکتشاف انرژی مدیترانه با یونان و قبرس آماده کند. اتحادیه اروپا از ایجاد محدودیت علیه بخشهای اقتصاد ترکیه یا تحریم تسلیحاتی که آتن خواستار آن بود ، متوقف شد. با این حال ، چنانچه آنکارا همچنان همکاری نکند ، هنوز می توان چنین اقداماتی را در ماه مارس آغاز کرد.

“ما همچنین در مورد چگونگی بحث در مورد سوالات مربوط به صادرات اسلحه در ناتو صحبت کردیم. ما گفتیم که می خواهیم با دولت جدید ایالات متحده در مورد ترکیه هماهنگ شویم. “ مرکل طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت.

اتحادیه اروپا و ناتو ، که بسیاری از کشورهای اروپایی را در بر می گیرد ، در نظر دارند اگر جو بایدن از دونالد ترامپ کار خود را آغاز کند ، اجلاس سران خود را برگزار کنند.

یونان مطالبه گر بوده است “تحریم های معنی دار” و ماهها پس از ادعای رقابتی در قفسه های قاره ای غنی از انرژی در شرق مدیترانه که دو همسایه کشتی های جنگی و هواپیماهای خود را بسیج کردند ، ماه ها آنکارا را تحریم کرد.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا خواستار “همکاری مسئولانه” با ترکیه در مورد مهاجرت است زیرا اتحادیه تلاش می کند روابط خود را با آنکارا ایجاد کندقبل از اجلاس ، رسانه های یونان گزارش دادند كه نخست وزیر این كشور ، كیریاكوس میتسوتاكیس ، قصد دارد در جلسه به همتایان اتحادیه اروپا خود هشدار دهد كه سلاح هایی كه آنها به ترکیه می فروختند می تواند در نهایت علیه آنها استفاده شود.

اخبار مرتبط  دادستان شناسنامه تروریست و جدول زمانی سر بریدن قتل عام را در کلیسای نیس فاش کرد - اخبار جهانی RT

آتن به ویژه نگران زیر دریایی های T-214 با طراحی آلمان است. ترکیه که در حال ساخت آنها به صورت محلی است ، انتظار تحویل قطعات شش کشتی از برلین را دارد.

بروکسل به طور روزافزونی از آنچه ترکی می نامد ناراضی است “توسعه طلب” سیاست هایی که شامل نه تنها اختلاف با یونان ، بلکه همچنین درگیر شدن ترکیه در نبردهای لیبی و حمایت از آذربایجان در درگیری های اخیر قره باغ ،

اما اتحادیه برای مدت طولانی نمی تواند در مورد تحریم آنکارا به توافق برسد زیرا ترکیه همچنین عضو ناتو است ، آرزوی عضویت در اتحادیه اروپا را دارد و تقریبا چهار میلیون پناهنده از سوریه را میزبانی می کند و مانع تلاش آنها برای رسیدن به اروپا می شود.

در سال 2019 ، بروکسل تصمیم گرفته بود فروش اسلحه به ترکیه را محدود کند ، اما هنوز ممنوعیت آن در کل بلوک اعمال نشده است. برخی از دولت های اتحادیه اروپا ، از جمله فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند و اسپانیا ، سال گذشته اعلام کردند که مجوزهای تحویل اسلحه برای آنکارا را متوقف یا محدود می کنند.
همچنین در rt.com
اردوغان ترکیه تهدیدات تحریم های اتحادیه اروپا را خنثی می کند ، می گوید بروکسل “هرگز با آنکارا صادق نیست”بر اساس داده های موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم (SIPRI) ، بزرگترین صادرکنندگان اسلحه اتحادیه اروپا به ترکیه بین سالهای 2015 و 2019 ایتالیا و اسپانیا بودند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *