مرکل از شر یهودی ستیزی مداوم در آلمان “شرمنده” است ، زیرا در سالگرد بزرگترین گروه یهودی این کشور شرکت می کند – RT World News

در سالگرد تاسیس گروه اصلی یهودیان آلمان ، آنگلا مرکل ، صدراعظ ، نژادپرستی و یهود ستیزی را که به طور فزاینده ای “قابل مشاهده و مهار نشدنی” است ، مورد انتقاد قرار داد.

روز سه شنبه ، مرکل در جشن 70 سالگی شورای مرکزی یهودیان شرکت کرد. این سازمان در اصل در سال 1950 برای نمایندگی از یهودیانی که از رژیم نازی جان سالم بدر برده اند همچنین برای کمک به اصلاح روابط اسرائیل و آلمان تشکیل شد.

مرکل که در این مراسم سخنرانی می کرد ، از دیدن جامعه ابراز خوشحالی کرد “شکوفا” بلکه از این بستر برای محکوم کردن یهودی ستیزی مداوم در آلمان استفاده کرد. او آن را صدا زد “یک رسوایی” و گفت، “این عمیقا شرمنده من است که چگونه نژادپرستی و یهودستیزی در کشور ما در این زمان ها ابراز می شود.”

طبق دیده بان حقوق بشر ، در سال 2019 ، حملات به مردم یهود یا م institutionsسسات یهودی در آلمان 13 درصد افزایش یافته است. مرکل در ارجاع به این روند افزود ، “نژادپرستی و یهود ستیزی هرگز از بین نرفت – و ، مدتی است که ، بیشتر قابل مشاهده و مهار شده اند.”

رهبر شورای مرکزی یهودیان ، دکتر یوزف شوستر نیز با ابراز نگرانی ، “در کل ، عشق به ما یهودیان می تواند بیشتر باشد – یا حداقل احترام”. با این وجود ، او گفت که از این ممنون است “اکثر مردم ، همانطور که ثابت شده پشت سر ما ایستاده اند [political] مهمانی.”

کمتر از یک سال پیش ، آلمان شاهد یکی از تکان دهنده ترین حملات ضد یهودی خود در چند وقت اخیر بود ، زمانی که یک افراط گرای راست گرا اقدام به قتل عام در یک کنیسه در هاله کرد. این کشور هنوز از نظر یهودی ستیزی با چالش های زیادی روبرو است و شوستر ادعا می کند که بیماری همه گیر ویروس کرونا مانند یک “کاتالیزور” برای نظریه های توطئه ضد یهودی.

اخبار مرتبط  رسانه های ترکیه ادعا می کنند که ارتش مصر برای گزارش از مته های مشترک دریایی با فرانسه از عکس های جعلی استفاده کرده است - RT World News

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *