‘مرکل باید برود ، دموکراسی باید بماند!’ معترضان ضد قفل بازداشت شده در راهپیمایی در مرکز برلین (ویدئو) – اخبار جهانی RT

معترضین در مرکز شهر برلین به خیابان ها آمده اند تا لایحه ای را که اقدامات قفل در قانون آلمان را در آن گنجانده است ، تقبیح کنند. هنگامی که جمعیت حاضر به ترک نشدند پلیس چندین نفر را بازداشت و آب انبارها را مستقر کرد.

هزاران نفر در دروازه نمادین براندنبورگ ، که در قلب برلین ، نزدیک ساختمان پارلمان این کشور ، بوندستاگ واقع شده است ، جمع شده اند. معترضین تابلوهایی را در دست داشتند که روی آنها قرائت می شد “بیدار شو”“آزادی بیان،” و “برای روشنگری. صلح و آزادی. ”

یک نفر یک بنر با کلمات داشت “مرکل باید برود ، دموکراسی باید بماند!” اشاره به صدراعظم آنگلا مرکل.

برای جلوگیری از نزدیک شدن بیش از حد معترضین به بوندستاگ موانع راه اندازی شد. پلیس از بازداشت چندین نفر فیلمبرداری شده است.

افسران شکایت کردند که برخی از تظاهرکنندگان با عدم استفاده از نقاب محدودیت های Covid-19 را نقض می کنند و هشدار دادند که “استفاده از توپ آب نمی تواند منتفی باشد” اگر آنها مجبور بودند جمعیت را متفرق کنند.

بعداً هنگامی که معترضین از رفتن خودداری کردند ، آبهای آب به کار گرفته شد.

مقامات پیش از این ده درخواست برای تجمع در مقابل ساختمان پارلمان را رد کرده بودند. در نامه ای که رسانه ها از پارلمان دریافت کردند ، پلیس در مورد احتمال هشدار داد “حملات” در بوندستاگ. در تظاهرات مشابهی در ماه آگوست تلاش هایی برای ورود به داخل ساختمان صورت گرفت.

اخبار مرتبط  فیس بوک تهدید به جلوگیری از به اشتراک گذاری اخبار استرالیایی ها می کند ، زیرا Big Tech و رسانه ها برای کسب درآمد از تبلیغات - RT World News

انتظار می رود قانون گذاران روز چهارشنبه لایحه ای را تصویب کنند که لیست طولانی اقدامات قرنطینه ای مشخص مانند استفاده از ماسک و قوانین فاصله اجتماعی را در قانون موجود کشور در مورد محافظت از عفونت ها بنویسد.

دولت استدلال می کند که در صورت واکنش شدید به بیماری همه گیر Covid-19 ، این تغییر ضروری است. منتقدان می گویند که این لایحه به شکلی عجولانه مطرح شده و به وی قدرت بیش از حد در تنظیم زندگی مردم عادی را می دهد.

آلمان از 2 نوامبر زیر یک قفل یک ماهه در سرتاسر کشور زندگی می کند. مردم به خانه ماندن تشویق می شوند ، رستوران ها و بارها بسته می مانند و جلسات عمومی فقط به دو خانوار با 10 نفر در کل محدود می شود. اقدامات سختگیرانه تری در پاسخ به افزایش میزان عفونت ویروس کرونا انجام شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *