مرکل می گوید ، وقتی دوباره به بایدن تبریک می گوید ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید در کنار هم کار کنند – اخبار جهانی RT

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفته است که اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید در مورد بسیاری از مسائل با جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید همکاری کنند ، اما اروپایی ها باید مسئولیت بیشتری را در این مشارکت بر عهده گیرند.

مرکل روز دوشنبه مجدداً برای پیش بینی انتخاب بایدن تبریک گفت و وی را به عنوان یک رهبر باتجربه توصیف کرد که آلمان و اروپا را به خوبی می شناسد. وی تأكید كرد ، پس از انتخابات آمریكا ، برلین “در كنار هم” با واشنگتن در مورد مسائلی از جمله ویروس كرونا ، تغییر اوضاع و تروریسم جهانی خواهد ایستاد.

“ما در ناتو متحد هستیم ، از ارزشهای اساسی … و منافع مشترک برخوردار هستیم” صدراعظم گفت.

با این حال ، ایالات متحده به عنوان یك متحد مهم از اروپا انتظار دارد “برای تلاش بیشتر برای مراقبت از امنیت خود و دفاع از اعتقادات خود در جهان ،” او هشدار داد. “ما آلمانی ها و ما اروپایی ها می دانیم که باید مسئولیت بیشتری را در این مشارکت در قرن 21 بر عهده بگیریم.”

به گفته مرکل دوستی بین آلمان و ایالات متحده امتحان زمان را پشت سر گذاشته است و وی روابط ماوراlantالنهر را با آمریکا به عنوان یک “گنجی که باید آن را حفظ کنیم.”
همچنین در rt.com
نه ، یک پیروزی جو بایدن پایان Brexit یا پوپولیسم را نخواهد گفت … علی رغم آنچه “نخبگان” سعی می کنند به شما بگوینداخبار مرتبط  مسكو ادعای ژنرال آمریكا مبنی بر "هواپیماهای مزدور روس در لیبی" را انكار می كند. آیا این AFRICOM جدید "از لحظه داعش" بدتر است؟ - RT World News

بسیاری از سیاستمداران آلمانی نسبت به پیروزی پیش بینی شده بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ابراز خوش بینی کرده اند. وزیر امور خارجه هایکو مااس روز دوشنبه گفت که این می تواند “فرصت های جدید زیادی” برای همکاری بین آلمان و ایالات متحده فراهم کند. مااس با اشاره به اقدام رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال 2018 برای خروج از این پیمان گفت ، توافق هسته ای ممکن است اکنون احیا شود.

مااس معتقد است بسیاری از امور با بایدن در کاخ سفید برای اروپا “بهتر” می شوند. به طور خاص ، ممکن است موضوع هزینه های ناتو به اندازه آنچه در زمان ترامپ بود مورد توجه قرار نگیرد.

وزیر اقتصاد آلمان پیتر آلتمایر نیز امیدوار است که کمتر “اول آمریکا” باشد و انتظار تصمیمات یک طرفه کمتری در مورد مسائل تجاری را دارد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *