مرکل گفت ترامپ توییتر ممنوعیت “مشکل” به دلیل “حق اساسی” آزادی عقیده – سخنگوی – RT World News

سخنگوی وی گفت ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان نگران است که تعلیق “مشکل” توئیتر حساب دونالد ترامپ ، به دنبال حمله هفته گذشته به پایتخت ، تجاوز به آزادی عقیده است.

استفان سایبرت روز دوشنبه گفت که درست است که شرکت های رسانه های اجتماعی این کار را نکنند “عقب بایست” هنگامی که محتوای تحریک کننده خشونت در اینترنت ارسال می شد ، مانند “پرچم گذاری” آن ، همانطور که توییتر قبلاً با چندین توییت رئیس جمهور آمریکا انجام داده است.

سخنگوی مرکل تأکید کرد که حق آزادی عقیده یک حق است “حق اساسی از اهمیت ابتدایی” ، که می تواند از طریق قانون و قانون با آن دخالت کند ، “نه طبق تصمیم مدیریت سیستم عامل های رسانه های اجتماعی.”

“از این نظر ، رئیس وزیر مسدود کردن حساب های رئیس جمهور ایالات متحده برای همیشه مسئله ساز است.” او به خبرنگاران در برلین گفت.

توییتر هفته گذشته با استناد به ، حساب ترامپ را برای همیشه معلق کرد “خطر تحریک بیشتر خشونت” هفته گذشته در حالی که کنگره برای تأیید جانشین وی برای ریاست جمهوری برگزار شد ، هزاران نفر از طرفداران رئیس جمهور مستعفی به ساختمان کاپیتول ایالات متحده در واشنگتن حمله کردند.
همچنین در rt.com
سهام توییتر بعد از اینکه شرکت حساب ترامپ را برای همیشه ممنوع کرد ، خراب می شودفیس بوک ، اینستاگرام و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی همچنین اکانت متعلق به ترامپ را ممنوع کرده اند ، ظاهرا به دلیل نگرانی در مورد ایمنی که وی می تواند در طی روزهای باقیمانده در سمت خود ناآرامی در میان طرفداران خود ایجاد کند. قرار است جو بایدن در 20 ژانویه جایگزین او شود.

اخبار مرتبط  ایران با وجود فشار ایالات متحده ، برنامه های موشکی و هسته ای بالستیک را متوقف نخواهد کرد - رهبر عالی - RT World News

نتایج ناآرامی ها در کپیتول همچنین باعث شده است که آمازون گوگل و اپل را در تخلیه شبکه های اجتماعی Parler که به یک پلت فرم محبوب تر در بین محافظه کاران ایالات متحده تبدیل شده است ، دنبال کند. “افزایش مداوم این محتوای خشن” از چهارشنبه

علاوه بر مرکل ، سایر چهره های جهانی نیز در واکنش به خشونت های پایتخت ، سانسور آشکار فناوری بزرگ بر ترامپ را پس زده اند.

الکسی پوشکوف ، سناتور برجسته روسی ، اوضاع را لقب داد “دیکتات غول های اینترنتی” در حالی که وزیر بهداشت انگلستان مت هانكوك گفت كه تحریم های ترامپ را تحریم كرده است “عواقب” و مطرح کرد “سوال بسیار بزرگ” در مورد نقش تنظیم شبکه های اجتماعی.

در نتیجه ناآرامی ها پنج نفر کشته شده اند ، از جمله یک افسر پلیس که بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داده و یک زن نیز که در داخل پایتخت مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفته است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *