مرگ وحشیانه “قتل ناموسی” دختر نوجوان در ایران باعث می شود روحانی خواستار اجرای قوانین سخت تر شود – RT World News

قتل ادعا شده توسط یک نوجوان جوان ایرانی توسط پدرش به دلیل فرار با دوست پسر بزرگترش ، عصبانیت عمومی را برانگیخته و رئیس جمهور حسن روحانی را وادار كرده است كه به مجازاتهای سختگیرانه تر به اصطلاح “قتل های ناموسی” فشار وارد كند.

پنج روز پس از عزیمت با دوست پسرش 34 ساله ، رومینا اشرفی – که طبق گزارش رسانه های محلی 13 یا 14 سال داشت – به دنبال شکایت های رسمی خانواده از خانه به خانه بازگشت. علیرغم هشدارهای متعدد به مقامات مبنی بر ترس وی از قصاص پدرش ، اشرفی به خانه خود به شهر تالش فرستاده شد.

طبق گزارش ها ، پدرش رضا اشرفی از 21 سالگی در حالی که در 21 مه می خوابید ، از ماسک برای برش او استفاده کرده است.

اخبار مرتبط  گلوبال کووید 19 پرونده 1.9 میلیون نفر بالاتر از آن است که WHO آن را "10 برابر کشنده تر" از H1N1 می نامد و نسبت به بلند کردن قفل زودرس هشدار می دهد - RT World News

این قتل تکان دهنده توجه رسانه های اجتماعی را به خود جلب کرده است و روحانی از این پرونده استفاده می کند تا کابینه خود را برای پیشرفت سریع در تصویب قوانین سختگیرانه تر برای قتل های ناموسی سوق دهد. معصومه ابتکار ، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، می گوید که توجه تازه به این قتل ها به احتمال زیاد منجر به لایحه نهایی خواهد شد که مجازات های سختگیرانه تری را در پایان سال به دست آورد.

طبق قوانین فعلی ، رضا اشرفی به جرم قتل دخترش می تواند تا 10 سال زندان روبرو شود.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *