مسئول تحقیق – RT World News می گوید: بیش از نیمی از گذرنامه هایی که قبرس برای خارجی های ثروتمند صادر کرده غیرقانونی بوده اند

رئیس تحقیق در مورد شهروندی قبرس که اکنون از بین رفته است توسط برنامه سرمایه گذاری گفته است که بیش از نیمی از پاسپورت های انجام شده توسط دولت در نیکوزیا طبق قوانین اتحادیه اروپا غیرقانونی است.

روز جمعه ، میرون نیکولاتوس ، رئیس این تحقیق ، در گفتگو با خبرنگاران ، گفت که گزارش موقت به دادستان کل جورجوس ساویدس تحویل داده شده است ، و خاطرنشان کرد که اقدامات دولت در بیش از نیمی از موارد غیرقانونی است.

“گزارش موقت ما داده های آماری مربوط به تابعیت غیرقانونی را ارائه می دهد – اطلاعاتی که از نظر کمیته بیش از مرزهای قانون صادر شده است – و این 51.81٪ از کل موارد است” نیکولاتوس اظهار داشت ، افزود که تعداد دیگری از نشریات دارای نقص بودند.
همچنین در rt.com
می خواهید به مسکو بروید؟ پیشنهاد “گذرنامه طلایی” به این معنی است که خارجی ها ملک خریداری می کنند یا در روسیه سرمایه گذاری می کنند به زودی می توانند اقامت بگیرندنیکولاتوس ، که تا زمان بازنشستگی در سال 2020 رئیس دادگاه عالی بود ، گفت که در “ده ها” در موارد ، کمیسیون لغو تابعیت را توصیه کرد. “گزارش موقت مسئولیت های کیفری ، انتظامی یا اداری احتمالی را نشان می دهد که توسط مقامات مربوطه بررسی خواهد شد ،” او افزود.

بیش از 3000 نفر حداقل 2 میلیون یورو (2.4 میلیون دلار) در ازای گذرنامه قبرس بین سالهای 2013 و 2019 سرمایه گذاری کردند ، این برنامه محبوبیت ویژه ای در بین روس ها ، اوکراینی ها ، چینی ها و کامبوجی ها داشت.

اخبار مرتبط  پکن به اتحاد Five Eyes هشدار داد تا در هنگ کنگ دخالت نکند - اخبار جهانی RT

ساویدس گفت که فرمهای اصلاح شده گزارشهای موقت و نهایی منتشر خواهد شد.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا به دلیل “فروش” تابعیت اتحادیه اروپا علیه قبرس و مالت اقدامات قانونی انجام می دهددر ماه اکتبر ، اتحادیه اروپا اقدامات حقوقی علیه دولت های قبرس و مالت را به اصطلاح خود آغاز کرد “پاسپورت طلایی” طرح ها در بیانیه ای ، کمیسیون اروپا با بیان اینکه فروش تابعیت ، نگرانی های خود را در مورد این برنامه ها ذکر کرد “با اصل همکاری صمیمانه سازگار نیست” و “جوهره شهروندی اتحادیه اروپا را تضعیف می کند.”

در آگوست سال 2020 ، تحقیقات الجزیره نشان داد برخی از افرادی که از طریق “برنامه سرمایه گذاری قبرس” به دنبال تابعیت بودند تحت تحریم های بین المللی ، تحقیقات جنایی یا مجازات زندان بودند. این افشاگری باعث استعفا های مطرح در پارلمان قبرس شد.

گفته می شود این طرح که در سال 2020 کنار گذاشته شد ، بیش از 7 میلیارد یورو برای دولت درآمد کسب کرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *