مسافران هواپیمای ایرانی به طور ناگهانی از برخورد با هواپیماهای جنگنده آمریکایی خبر می دهند – RT World News

مسافران هوایی گفتند آنچه که نیروی هوایی ایالات متحده یک “معاینه بصری” معمولی از یک هواپیمای تجاری ایرانی در آسمان سوریه می خواند برای همه در هواپیما وحشتناک بود ، مسافران به آژانس تصویری Ruptly RT اندکی پس از پایان درام گفتند.

آدام هزیمه و فریال آل علی ، یک زوج لبنانی ، در میان ده ها مسافر بودند که سوار هواپیمای ماهان در پرواز 1152 شدند که اوایل روز پنجشنبه از تهران خارج شد. در محدوده بیروت ، لبنان ، Airbus A310 بعداً در روز به حریم هوایی سوریه منتقل شد و هیچ مسافری و خلبانان نمی دانند چه چیزی در پیش است.

هنگامی که این هواپیما در حوالی سوریه نزدیک به مرز عراق پرواز می کرد ، مسافران از دیدن آنچه که به نظر می رسد یک جفت جنگنده F-15 با رنگ خاکستری نزدیک هواپیما بودند ، شوکه شدند. رسانه های ایرانی همچنین گزارش دادند که دو هواپیمای جنگی وجود داشته است ، اگرچه پنتاگون بعداً اعلام کرد که فقط یک فروند جت برای انجام یک هواپیما ارسال شده است “بازرسی بصری” و ببینید که آیا این هواپیمای تجاری خطری برای نیروهای آمریکایی در پایگاه نظامی التنف در سوریه ایجاد کرده است یا خیر.

آل علی که در سمت راست هواپیما قرار گرفته بود ، هواپیمای جنگی نزدیک شد. “من فقط آنها را دیدم ، اما احساس کردم چیزی اشتباه نیست ، زیرا تا آنجا که می دانم هیچ هواپیما در اطراف نیست.” او به روپلی گفت.

خلبانان برای جلوگیری از برخورد ، سرعت در حال تغییر در سرعت – و ایجاد هرج و مرج و ترس در بین مسافران سریع واکنش نشان دادند.

هزیمه یادآوری کرد که وجود داشته است “یک اعتصاب بزرگ … ترسناک ، پس احساس کردیم هواپیما مسیر خود را تغییر می دهد.” این مرد گفت ، هراس با صدای زنانی که گریه می کردند و از ترس فریاد می کشیدند ، در حالی که مسافران فکر می کردند هواپیما مورد اصابت قرار گرفته است و در حال آماده سازی برای اجتناب ناپذیر بودند.

منتظر بودیم دود یا آتش را ببینیم تا متوجه شویم که ما در حال مرگ هستیم.

در هنگام نزول ایرباس ، مسافران در حال پرتاب به هوا و کمربندهای ایمنی از هم جدا شدند “بسیاری از کودکان از آنجا که سبک هستند ، همه راه را به پایین راهرو می چرخانند.” هذیمه گفت.

اخبار مرتبط  شمارش آرا official رسمی ریاست جمهوری بولیوی پیروزی سوسیالیست لوئیس آرس ، متحد رهبر برکنار شده مورالس را تأیید کرد - RT World News

به گفته العالی ، مسافران به بالا و پایین پرتاب شدند. “من دیدم که آنها در مقابل من در حال سقوط هستند. تلفنهای همراه ، چمدانها ، مردها ، کودکان و خون را دیدم. “

این زن گفت که در وسط هرج و مرج احساس درماندگی می کند. مردم با صدای بلند فریاد می زدند. شما تقریباً در حال مرگ هستید اما نمی توانید کاری در این باره انجام دهید. به عنوان مثال ، می بینید که کودک شما در حال خونریزی است ، افرادی که روی زمین دراز کشیده اند ، اما به جز تسلیم نمی توانند کاری انجام دهند. “ او گفت.

هزیما به شکلی گفت که او یک احساس مشابه دارد.

کل تجربه یک فیلم ترسناک طولانی بوده است که تا این لحظه همچنان روانی و روانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

خوشبختانه ایرباس به راه خود ادامه داد و سرانجام در بیروت لمس کرد. “ما بی سر و صدا بیرون رفتیم که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است ،” آل علی گفت.

بعد از اینکه هواپیما را ترک کردیم و وارد فرودگاه شدیم ، شروع به یادآوری آنچه اتفاق افتاده است. همه شوکه شدیم. “

چند مسافر به دلیل جراحات وارده تحت درمان قرار گرفتند که هواپیما بعداً در همان روز به تهران بازگشت. فرماندهی مركزی آمریكا كه ناظر بر منطقه خاورمیانه است ، در مورد این خبر اظهار داشت كه اصرار دارد “بازرسی” به شکلی ایمن انجام شد – ادعایی که با تهران مطابقت نداشت.
همچنین در rt.com
تهران عهده دار تحقیقات بین المللی در مورد رهگیری “تروریست” ایالات متحده از هواپیمای ماهان ایر بر سر سوریه استاندکی پس از این حادثه ، مقامات ایرانی با اظهارات تند پاسخ دادند و آن را “الف” خواندند “عمل تروریستی” و نقض دستورالعمل های ایمنی هواپیمایی کشوری. محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران گفت این برخورد با یک فاجعه به پایان رسید ، خواستار این شد: “این را متوقف کنید [American] غیرقانونی

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *