مستمری بگیر فلسطینی وقتی جورج فلوید را به یاد می آورد که سرباز اسرائیلی را به زانو در می آورد ، فراخوانی می کند – RT World News

یک پیرمرد فلسطینی به روپتلی گفت که بازداشت شدن توسط یک سرباز اسرائیلی در خفگی چگونه است ، و گفت که وی تقریباً توسط نیروی بی رحم استفاده شده فلج شده است. بازداشت وی باعث خشم رسانه ای در سراسر جهان عرب شد.

خیری هانون ، 65 ساله ساکن تولکارم ، یک شهر فلسطینی با 62000 نفر جمعیت ، برای حمایت از تظاهرات فلسطینیان در خاک کرانه باختری اشغال شده توسط اسرائیل چند روز پیش بیرون رفت. وی بدون سلاح و خستگی های سنتی عربی ، با در دست داشتن پرچم فلسطین در راهپیمایی حاضر شد.

هنگامی که در آنجا حضور داشت ، او کودکان را مشاهده کرد که در حال اعتراض بودند و توسط گروهی از نیروهای مسلح اسرائیلی تحت نظارت بودند. از آنجا که خردسالان رفتار مسالمت آمیزی داشتند ، هانون سعی کرد سربازان را ترغیب به ترک کند. “من سعی کردم مداخله کنم تا آسیب از کودکان دور نشود. من با افسر صحبت کردم و به او گفتم ، “اینها بچه ها هستند – شما نمی توانید سلاح خود را به سمت آنها بگیرید” او روز جمعه به روپلی گفت.

بیشتر بخوانید: سربازان اسرائیلی بدن BULLDOZE فلسطینی مقتول ، باعث هیاهو می شوند

مرد مسن که توسط یک سرباز کنار زده شد ، سعی کرد بند اسلحه خود را بدست آورد ، به منظور ، او گفت ، “جهت را تغییر دهید. “ آنچه پس از آن اتفاق افتاد ، توسط خبرنگاران بین المللی متعدد حاضر در فیلم ضبط شد و به اخبار داغ در خاورمیانه و فراتر از آن تبدیل شد.

سرباز اسرائیلی هانون را روی زمین گرفت و پس از یک زد و خورد کوتاه روی گردن و پشتش زانو زد. در همین حال ، همرزمان وی ، بدون هیچ مشکلی برای کمک به هانون ، اسلحه های خود را به دست گرفتند.

“آنچه من را شگفت زده کرد این بود که او پای خود را روی گردن من گذاشت ،” هانون به یاد آورد و افزود که او در برابر هیچ مقاومت نکرده و هیچ اسلحه ای بر روی خود نداشته است. گفت او بود “تقریبا فلج” در این حادثه ، مقایسه ای با دستگیری بدنام جورج فلوید آمریکایی آفریقایی تبار ، که مرگ وی در بازداشت مشابه باعث تجمع گسترده ای در ایالات متحده و جاهای دیگر علیه خشونت و نژادپرستی پلیس شد.

آنچه در آن لحظه به ذهنم خطور کرد ، پلیس آمریکایی بود که شهروند سیاه پوست را در ایالات متحده کشت.

هانون ، که شانس او ​​بهتر از فلوید بود ، گفت که این روش وحشیانه ، که علیه سایر معترضین فلسطینی استفاده شده است ، بسیار بی پروا است. “اگر روی گردن او قدم بگذارید ، می خواهید او را بکشید” بازنشسته طاس اظهار کرد.

اخبار مرتبط  ژان کاستکس ، که هماهنگ سازی محدودیت های انسداد ویروس فرانسه را هماهنگ می کرد ، به عنوان نخست وزیر جدید معرفی شد - RT World News

اعتراض به این مناسبت علیه برنامه های اسرائیلی ها برای مصادره اراضی فلسطین برای ساخت یک پارک صنعتی در خارج از تولکارم بود. قابل توجه است که این اقدام تنها چند هفته پس از امضای توافقنامه تاریخی امارات با اسرائیل در مورد آن اتفاق افتاد “عادی” روابط و ایجاد روابط رسمی.

اما از نظر هانون ، معامله با دولت یهود کاری شنیع است. “شرمنده شما ، که این جنایت را می بینید و هنوز هم [give them] نعمت شما … ارتش اسرائیل با سلاح و پول شما می کشد “ او نتیجه گرفت ، و سخنان خود را به سمت سرمایه گذاران جدید ثروتمند اسرائیل سوق داد.
همچنین در rt.com
فلسطین پس از برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل ، سفیر خود را از امارات فراخوانداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *