مسجد می گوید که به اشتراک گذاشتن فیلم با هدف معلم سر بریده شده “پشیمان است” وزیر کشور فرانسه خواهان بسته شدن آن است – اخبار جهانی RT

یک مسجد فرانسه از به اشتراک گذاشتن ویدیویی ابراز تأسف کرد که گمان می رود قتل عظیم یک معلم تاریخ و جغرافیا را برانگیخته است. وزیر کشور این کشور خواستار بسته شدن آن شده است.

این معلم ، ساموئل پتی ، هفته گذشته پس از آنكه كارتونی از پیامبر محمد (ص) را به عنوان بخشی از درس آزادی بیان به كلاس خود نشان داد ، سر بریده شد. در پی حمله وحشتناک پلیس مظنون را که یک پناهنده 18 ساله چچنی بود ، تیراندازی و کشت. این قتل ، که در کنفلانز-سانت-هونورین رخ داد ، فرانسه را به لرزه درآورد ، باعث تظاهرات و سرکوب دولت علیه افراط گرایی اسلامی در این کشور شد.

ادامه مطلب

پتی پس از انتشار چندین فیلم در شبکه های اجتماعی توسط پدر یکی از دانش آموزانش مورد هدف قرار گرفت که در آن او مربی را به عنوان “اراذل و اوباش” و گفت كه او از او شكایت كرده است. گزارش شده است که این فیلم ها در میان جامعه مسلمانان منطقه پخش شده و حتی یکی از آنها توسط مسجد محلی ، مسجد جامع پانتین به اشتراک گذاشته شده است.

اخبار مرتبط  رفع فشار ممکن است باعث ایجاد سنبله جدید Covad-19 شود ، اما اکنون می دانیم که چگونه پاسخ دهیم - فرستاده WHO در RT - RT World News

محمد هنیچه ، رئیس مسجد ، اکنون می گوید که او از تصمیم برای به اشتراک گذاشتن کلیپ “پشیمان است” ، اما اصرار داشت که این ویدئو هرگز معلم را با نام مشخص نمی کند و دعوت به خشونت نیست.

“هیچ فراخوانی برای نفرت وجود ندارد ، و هیچ فراخوانی علیه این معلم وجود ندارد” او به Franceinfo گفت.

مسجد پس از قتل پتی پست را برداشته و با صدور بیانیه ای حمله را محكوم كرد.

علی رغم تلاش هایش برای فاصله گرفتن از این حادثه ، خانه عبادت به کمک به تحریک قتل متهم شده است.

وزیر کشور فرانسه جرالد دارمانین ادعا کرد که رهبر آن باعث ارتقا a الف “پیامی که می گوید باید معلم را مرعوب کرد” و خواستار بسته شدن مسجد شد ، با این استدلال که این مسجد پیامی را منتشر کرده است “نفرت.”

دارمانین قول داده است که با این کار برخورد کند “دشمن” گروه های مسلمان و افراط گرایی بصورت آنلاین. بعداً مردی که فیلم را تهیه کرده بود به همراه چند نفر دیگر از جمله نزدیکان مظنون دستگیر شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *