مسكو ادعای ژنرال آمریكا مبنی بر “هواپیماهای مزدور روس در لیبی” را انكار می كند. آیا این AFRICOM جدید “از لحظه داعش” بدتر است؟ – RT World News

مسکو در پاسخ به آخرین ادعاهای حیرت انگیز فرماندهی آفریقای آمریكا درباره دخالت ادعا شده روسیه در منطقه گفت: گزارش ها مبنی بر ارسال هواپیماهای جنگنده روسی به بمب گذاری لیبی هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد.

این اتهام که روسیه هواپیماهای جنگی را به لیبی فرستاده است “با واقعیت مطابقت ندارد ،” آندری کراسوف ، معاون اول رئیس کمیته دفاع دوما ایالت ، روز سه شنبه به اینترفاکس گفت.

“موضع روسیه به خوبی شناخته شده است: ما طرفدار پایان دادن به خونریزی در لیبی هستیم ، از همه طرفین درگیری می خواهیم که از استفاده از سلاح خودداری کنند و در میز مذاکره بنشینند.” کراسوف افزود.

کراسوف در اوایل روز به ادعاهای AFRICOM پرداخته بود ، شامل یک سری عکس های غلیظ از مبارزان MiG و Sukhoi و ادعای ژنرال چارلز تاونزند که آنها “تماشای روسیه در حال پرواز هواپیماهای جنگنده نسل چهارم به لیبی – هر قدم از این راه.”

بیانیه مطبوعاتی AFRICOM که به نقل از تاونزند است ، با این وجود بسیار محتاط تر در مورد این ادعا بود و در عوض می گوید که آنها “ارزیابی” هواپیماها به تازگی به منظور پشتیبانی از پیمانکاران نظامی خصوصی گروه واگنر به لیبی اعزام شدند و هستند “احتمال دارد” به پشتیبانی هوای نزدیک به همین ترتیب، “ارزیابی می شود” هواپیماها از طریق سوریه از طریق روسیه آمده بودند ، جایی که در آنجا بودند “برای استتار منشأ روس خود دوباره رنگ آمیزی شدند.”

پیگیری های شخصی Townsend در مورد “ما دیدیم” ادعا نیز صلاحیت است ، زیرا او می گوید نه ارتش ملی لیبی و نه شرکت های خصوصی “می تواند این جنگجویان را بدون پشتیبانی ایالتی ، پشتیبانی و پشتیبانی کند که آنها از روسیه دریافت کنند ، اسلحه ، عملیاتی و حفظ کنند.”

AFRICOM مشخص نکرد که چگونه ظاهرا بازپس گیری هواپیماهای بسیار متمایز منشأ آنها را استتار می کند ، یا مدارکی را برای ارزیابی های خود ارائه می دهد.

فتحی باشاغا ، وزیر دولت در توافقنامه مستقر در موافقتنامه ملی (GNA) – که برای کنترل لیبی در حال مبارزه با LNA است – هفته گذشته در مصاحبه با بلومبرگ ادعا کرد که “حداقل شش MiG 29s و دو Sukhoi Su-24” از پایگاه هوایی خیمیم در سوریه ، جایی که نیروی اعزامی روسیه مستقر است ، وارد لیبی شد.

اخبار مرتبط  عزادار زن در حین مراسم تشییع جنازه اکوادور عجیب و غریب بر روی کافین (VIDEO) - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
در میان همه گیر ، پنتاگون فشار می آورد – روسیه خطرناک تر از داعش ترسناک است – و نه برای اولین بارماه گذشته ، مقامات بی نام AFRICOM که خواستار بازگشت نیروهای آمریکایی به لیبی بودند ، از طریق گزارشگر دوستانه واشنگتن ، تلقی کردند که حضور روسیه در آنجا وجود خواهد داشت. “خطرناک تر” به ناتو از تروریست های دولت اسلامی (داعش ، که قبلاً داعش بود). اگرچه این نقل قول برای یک تیتر انفجاری ساخته شده است ، اما در واقع متعلق به خود خبرنگار است.

“روسیه به آنچه برای مردم لیبی بهتر است علاقه ای ندارد بلکه به دنبال دستیابی به اهداف استراتژیک خود است.” هنوز دیگری است “ارزیابی” از اظهارات روز سه شنبه توسط AFRICOM ، که ادعا می کند ادامه دارد “اقدامات بی ثبات کننده” توسط روسیه در لیبی بدتر خواهد شد “بحران مهاجرت بر اروپا”

اصرار آمریكا مبنی بر بی ثبات كردن روسیه در لیبی ، بسیار نگران کننده است ، از آنجا كه این عملیات تغییر رژیم ناتو در سال 2011 بود كه دولت سرهنگ معمر قذافی را سرنگون كرد و مرفه ترین كشور آفریقا را به یك زباله پر هرج و مرج تبدیل كرد. مارشال خلیفه هافتار ، که رهبری LNA را برعهده دارد و گفته می شود که توسط واگنر و روسیه سرپیچی شده است ، مشهور در دهه 1980 به آمریکا حمله کرد و قبل از بازگشت به لیبی پس از سال 2011 ، چندین دهه در نزدیکی مقر سیا بود.

روسیه و ترکیه – عضو ناتو که صراحتا از GNA حمایت کرده و نیروهای عادی را به اوایل سال جاری به طرابلس اعزام کرده اند – در اوایل سال جاری سلسله مذاکرات بین هافتار و دولت طرابلس ترتیب داده اند ، اما GNA از ملاقات مستقیم با رهبر LNA خودداری کرد. .

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *