مسلمانان فرانسوی که توسط پوسترهای اتوبوس Borat خشمگین شده اند و شخصیت های پوشیده از انسان را پوشیده است و حلقه “الله” را بر تن دارد – اخبار جهانی RT

با بالا گرفتن تنش های مذهبی در پی حملات تروریستی اخیر ، مسلمانان در فرانسه بر سر پوسترهای اتوبوس آخرین فیلم بورات که شخصیت قزاقستان را نشان می دهد انگشتری با کلمه “الله” را نشان می دهد.

این تبلیغات جنجالی ، اتوبوس های سراسر پاریس را زینت می داد و ساخا بارون کوهن ، بازیگر ، کمی بیشتر از ماسک صورت و یک جفت جوراب پوشیده بود. کمدین پوزخند در حالی که انگشت شست را نشان می دهد ، دیده می شود و مسلمانان عقاب چشم متوجه می شوند که او انگشتری به دست دارد که با خط عربی روی آن کلمه “الله” نوشته شده است.

در حالی که بارون کوهن یهودی است ، شخصیت وی بورات از قزاقستان با اکثریت مسلمان است. این تبلیغات خشم ویژه رانندگان مسلمان اتوبوس را برانگیخت. در یک ویدئو که به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده است ، یک راننده ناشناس مارک پوستر را نشان می دهد “باورنکردنی” و توهین آمیز ، و متعهد به حذف آن است.

گزارش ها در رسانه های فرانسوی حاکی از آن است که پس از پخش تبلیغات ، اوج خرابکاری در اتوبوس های منطقه پاریس مشاهده شد. علی رغم اعتراض ، اپراتور اصلی حمل و نقل پایتخت ، RAPT ، از حذف پوسترها خودداری کرد. با این حال ، شبکه TICE ، که به منطقه ای با جمعیت زیاد مسلمان خدمت می کند ، تبلیغات را کاهش داد.

اخبار مرتبط  نماینده هند از نشست سازمان همکاری شانگهای در اعتراض به نشان دادن "نقشه ساختگی" از منطقه به پاکستان خارج شد - RT World News

این شورش در حالی است که تنش های فزاینده ای که ناشی از سرکوب دولت فرانسه علیه اسلام رادیکال است ، زیرا این کشور از سلسله حملات جهادگرایان طغیان می کند. هفته گذشته ، یک مهاجم اسلامگرا مسلح به چاقو سه نفر را در کلیسایی در نیس کشت. این حادثه کمتر از دو هفته پس از سر بریدن معلم ساموئل پاتی پس از نشان دادن کارتون های پیامبر اسلام (ص) به دانشجویان در طی یک درس آزادی بیان ، سر بریده شد.
همچنین در rt.com
AP فرانسه را به خاطر تحریک مسلمانان برای خرد کردن سر ، حذف و بازنویسی توئیت پس از انتقادات وحشیانه مقصر می دانداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *