مسکو اتهامات چاپ دینارهای تقلبی را رد کرد – RT World News

مطابق وزارت امور خارجه روسیه ، مسکو دینارهایی را برای لیبی چاپ کرد که مطابق یک قرارداد دولتی است ، بنابراین ادعاهای واشنگتن مبنی بر اینکه وی جعلی پول است ، هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد.

وزارت امور خارجه آمریكا روز جمعه اعلام كرد كه ارزش 1.1 میلیارد دلار ارزش دارد “تقلبی ، چاپ شده توسط لیبی ارز” اوایل هفته جاری در مالت توقیف شد.

مسکو تأیید کرد که دینارها واقعاً توسط شرکت دولتی روسی Goznak چاپ شده است ، اما این کار طبق قراردادی که در سال 2015 با بانک مرکزی لیبی امضا کرده بود انجام شده است. اعلام شد.
همچنین در rt.com
مسكو ادعای ژنرال آمریكا مبنی بر “هواپیماهای مزدور روس در لیبی” را انكار می كند. آیا این AFRICOM جدید “از لحظه داعش” بدتر است؟پس از برکناری معمر قذافی در سال 2011 و سالها هرج و مرج ، تحت حمایت ناتو ، لیبی اکنون توسط دو دولت رقیب اداره می شود که هر دو بانک مرکزی خود را دارند. مسکو گفت که این پول را به بنغازی ارسال کرده است که تحت کنترل ارتش ملی لیبی (LNA) خلیفه هافتار است ، زیرا رئیس بانک محلی توسط پارلمان منتخب دموکراتیک منصوب شده است. وزارت امور خارجه افزود: این پول توقیفی برای تثبیت اقتصاد آشفته لیبی ضروری بود.

بنابراین ، این اظهارات آمریکایی غلط است ، اما دینار لیبی نیست.

واشنگتن ، که از دولت موافقت نامه ملی مستقر در طرابلس و سازمان ملل متحد حمایت می کند ، LNA و بانک آن را برچسب گذاری کرده است. “یک موجود موازی غیرقانونی”

مسکو مجدداً موضع خود را مبنی بر اینکه درگیری در لیبی فقط باید پشت میز مذاکرات حل شود ، خواست و از طرفین خواستار اسلحه شدند و شروع به گفتگو کردند.

اخبار مرتبط  پکن اولین راکتور هسته ای ساخت داخل را تأمین می کند ، ساخت 6 راکتور دیگر در داخل و خارج از کشور در حال انجام است - RT World News

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *