مسکو حرکات ایالات متحده را برای فعال کردن تحریم خطوط لوله Nord Stream 2 و TurkStream منفجر کرد – RT World News

مسکو گفت تصمیم آمریکا برای حذف معافیت تحریم برای دو خط لوله در دست ساخت برای انتقال گاز به اروپا و ترکیه نمونه کتاب درسی از “رقابت ناعادلانه” از طریق سیاسی است.

این اقدام ، که اجازه تحریم بیشتر پروژه های گاز طبیعی روسیه را می دهد ، به وضوح نشان داده است “ضعف سیستم آمریکایی” ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه ماریا زاخاروا گفت.

“این استفاده از فشار سیاسی به دلیل عدم رقابت ناعادلانه است ،” زاخارووا اظهار داشت. “به جز قدرت خام ، آنها هیچ ابزار موثری ندارند.”

در اوایل روز ، مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا تصمیم خود را برای بلند كردن شرطی كه معافیت خطوط لوله از بسته تحریم های ضد روسی 2017 معاف بود ، اعلام كرد و سرمایه گذاران را با عواقب آن تهدید كرد.
همچنین در rt.com
“اکنون خارج شوید یا عواقب آن را ریسک کنید”: ایالات متحده سرمایه گذاران پروژه های انرژی روسیه را تهدید می کندهشدار واضح است كه شركتها مبنی بر كمك و كمك به پروژه های نفوذ بدخیم روسیه قابل تحمل نیستند. اکنون خارج شوید یا عواقب آن را به خطر بیاندازید. “ پمپئو گفت.

این قانون ، که به طور رسمی با عنوان مخالفان مخالفان آمریکا از طریق تحریم ها (CAATSA) شناخته می شود ، به منظور “مجازات” کردن روسیه برای فعالیت های ادعایی خود ، مانند دخالت ادعا شده در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده ، طراحی شده است.

واشنگتن به خصوص از خط لوله Nord Stream 2 ناراضی است ، بارها و بارها ادعا می کند که پروژه تجاری چند ملیتی در واقع ابزاری دزدگیر روسیه برای دستیابی به تغییر سیاسی در اروپا است.

اخبار مرتبط  روز به روز وی دست به کار کارکنان بهداشت و درمان خط مقدم می شد اما شبانه روانی روانه بی خانمان های بارسلونا می شد - RT World News

خود ایالات متحده به طور جدی در حال لابی کردن کشورهای اروپایی برای خرید گاز طبیعی مایع (LNG) خود به جای گاز خط لوله روسیه است. در حالی که LNG آمریکایی با کمال تعجب نسبت به کالای روسیه بسیار گران قیمت است ، ایالات متحده اصرار دارد که کشورهای غربی هنوز باید آن را بخرند و حتی با جدیت تمام آن را صدا می زد. “گاز آزادی”
همچنین در rt.com
کشتی خط لوله روسی برای تکمیل خط لوله Nord Stream 2 وارد آبهای دانمارک می شودواشنگتن در تازه ترین اقدام علیه خط لوله Nord Stream 2 در ماه دسامبر توسط واشنگتن صورت گرفت ، هنگامی كه ساخت آن در آبهای دانمارك مختل شد و فقط 90 مایل از آن به پایان رسید. اما در این ماه ، دانمارک طوماری را تصویب کرد که به شرکت ساخت و ساز خط لوله می تواند راه حل فنی تحریم های ایالات متحده را تصویب کند ، و ممکن است این کارها از اوایل ماه آینده آغاز شود.

پروژه دیگری که پمپئو ، خط لوله TurkStream از آن یاد کرد ، درنهایت برای بازار اروپا نیز در نظر گرفته شده است. بخش اول این خط لوله که روسیه و ترکیه را به هم وصل می کند ، در اوایل سال جاری به بهره برداری رسید و پیش بینی می شود این روند همچنان به سمت جنوب اروپا ادامه یابد. مسیر آن به احتمال زیاد از طریق بلغارستان ، صربستان و مجارستان طی می شود و به قطب گاز باومگارتن در نزدیکی وین ختم می شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *