مسکو پس از پاشیدن روزنامه نگار روسی توسط پلیس مینیاپولیس خواستار تحقیقات – RT World News

وزارت امور خارجه روسیه گفت ، استفاده از نیروی خشونت آمیز توسط پلیس علیه روزنامه نگاران ، از جمله خبرنگار روسی که به صورت فلفل پاشیده شده است ، قابل قبول نیست ، وزارت امور خارجه روسیه گفت که از ایالات متحده خواست تا در مورد این واقعه تحقیق کند.

این اتفاق پس از آن رخ می دهد كه یك خبرنگار RIA Novosti ، میخائیل تورگیف ، و گروهی از روزنامه نگاران آمریكا هنگام پوشاندن شورش های مداوم برانگیخته شده با مرگ یك مرد آمریکایی آفریقایی تبار ، جورج فلوید ، توسط پلیس در مینیاپولیس مورد حمله قرار گرفتند. خدمه با گلوله های لاستیکی مورد هدف قرار گرفت و تورگیف با وجود نشان دادن شناسه مطبوعاتی ، اسپری فلفل شد.

وزارت امور خارجه افزود ، حملات پلیس به کارمندان رسانه ای که وظیفه حرفه ای خود را انجام می دهند قابل قبول نیست ، وزارتخانه افزود ، استفاده از اسپری فلفل را به تورگیف از نیروهای انتظامی خواند. “ظلم ناعادلانه”

این وزارتخانه از مقامات آمریكا خواست كه تحقیقات كامل در مورد این حادثه انجام دهند ، و یادآوری واشنگتن در مورد تعهد خود برای اطمینان از اینكه خبرنگاران می توانند فعالیت های خود را در خاك آمریكا به روشی ایمن و بدون مانع انجام دهند.

اخبار مرتبط  سازمان دیده بان کیم کره شمالی در میان شایعات مرگ بر مجدداً ظاهر شد - RT World News
همچنین در rt.com
“من شلیک می شوم”: پلیس در جریان اعتراضات لوئیزویل توپ های فلفل را به گزارشگر تلویزیون و خدمه شلیک کرد (VIDEO)این سازمان می افزاید ، سازمان های بین المللی و سازمان های غیردولتی حقوق بشر نیز باید به حمله به خبرنگار روسی توجه کنند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *